Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

BIZNES

To nie jest zwykłe lustro

czwartek, 12 grudnia 2019 10:23 / Autor: Radio eM
To nie jest zwykłe lustro
To nie jest zwykłe lustro
Radio eM
Radio eM

Producenci systemów sanitarnych z roku na rok oferują coraz bardziej interesujące rozwiązania. Liczba funkcji, które spełniają znacząco się zwiększa. Niegdyś zwierciadła - podobnie jak dziś służyły głównie do przeglądania się w nich lub osadzone w ozdobne ramy traktowane były jako dekoracje. Czy coś się w tej kwestii zmieniło? 

Wszelkiego rodzaju lustra towarzyszą ludzkości od zarania dziejów i uważa się je jako jeden z najstarszych, znanych człowiekowi wynalazków. Początkowo szlifowane kamienie lub polerowany metal - brąz, ołów czy srebro pozwalały na uzyskanie odbicia. Obecna technologia umożliwia produkcję luster w różnych kształtach oraz wielkościach. To z kolei daje multum możliwości przygotowania stylowego wnętrza lub optycznego powiększenia niewielkiej przestrzeni. Armatura łazienkowa nowego typu została wzbogacona o zalustrowe systemy sanitarne. Czym one są?

Wyposażenie łazienki

Wszelkiego rodzaju podmioty zajmujące się wynajmem pokoi stosują wiele udogodnień, aby zachęcić potencjalnych gości do odwiedzin. Wyposażenie dla hoteli dotychczas uchodzące jako standard znacząco ewoluowało. Główne powody zmian, to silna konkurencja, rozwój technologii oraz chęć optymalizacji przestrzeni. Ten ostatni element jest kluczowy w lokalach, które mają ograniczoną powierzchnię.

Wyposażenie sanitarne jest niezbędne w każdym hotelu czy hostelu. Chyba nikt nie wybrałby się na wakacje do kwater, w których nie ma toalet lub pryszniców. Dlatego łazienki o niewielkich rozmiarach muszą pomieścić armaturę przeznaczoną do większych przestrzeni. Istnieją jednak metody, które pozwalają na pewną optymalizację. Sprawdzone rozwiązania dostępne są na nofer.pl.

Wielofunkcyjność w cenie

Moduły zalustrowe, to praktyczne mechanizmy złożone  z dozownika mydła, suszarki oraz niezbędnej elektroniki zapewniającej działanie. Wiele sprawdzonych technologii znaleźć można na nofer.pl. To bardzo przydatne rozwiązania zwłaszcza w hotelach, restauracjach czy stacjach benzynowych, gdzie kursuje wiele osób. Notoryczne napełnianie pojemnika na mydło może być uciążliwe dla pracowników, zwłaszcza w godzinach wzmożonej pracy. Z drugiej strony brak środka umożliwiającego umycie dłoni nie pozostawia dobrego ważenia po gospodarzu.

Wielofunkcyjne lustro wraz ze swoim rozbudowanym mechanizmem może być wzbogacone o szafkę i odpowiednie oświetlenie. Ułatwia ono golenie, a także nakładanie makijażu. Takie rozwiązania stosuje się w hotelach, ale także w wielu domach. Te ostatnie zastosowanie popularne jest w krajach zachodnich, co często widać na filmach z tego regionu. Całe szczęście, że dobre wzorce powielane są dzisiaj na całym świecie. Co więcej, rozwój technologii pozwala na modyfikacje przestrzeni sanitarnych, które do niedawna były nieosiągalne.

(Nie)zwykłe lustro

Teoretycznie zwykłe ścienne zwierciadło, to obiekt, w którym można przejrzeć się podczas szczotkowania zębów lub czesania. Dzisiejsza technologia pozwala jednak na dodatkowe wyposażenie tego prostego przedmiotu. Walory praktyczne jak np. ograniczenie miejsca, są niepodważalne. Ponadto pracownicy porządkowi w hotelach znacząco optymalizują czas potrzebny na przygotowanie pomieszczeń dla gości. To istotne w kontekście planowania pracy zwłaszcza przy dużym obłożeniu.

Wydawałoby się, że lustro to małoznaczący przedmiot. Jednak jego marginalizowanie w dobie dzisiejszych rozwiązań do duży błąd. Tak mała rzecz może zoptymalizować przestrzeń i sprawić, że będzie ona bardziej funkcjonalna. Czasami mniej znaczy więcej i takie właśnie są rozwiązania modułowe.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO