Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

ENERGYLANDIA ze statuetką “Worldofparks Award 2021”

poniedziałek, 13 września 2021 16:32 / Autor: Magdalena Nowak
ENERGYLANDIA ze statuetką “Worldofparks Award 2021”
ENERGYLANDIA ze statuetką “Worldofparks Award 2021”
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Park Rozrywki Energylandia może pochwalić się kolejnym zaszczytnym tytułem i uznaniem wśród fanów roller coasterów, bowiem wygrał międzynarodowy konkurs „Worldofparks Award 2021 Edition” zajmując w nim pierwsze miejsce roller coasterem Abyssus!

Tegoroczna edycja ze względu na nową rzeczywistość i późniejsze otwarcie parków rozrywki na świecie została ograniczona do jedynej kategorii „Najlepsza nowość w parku rozrywki w Europie”. Organizatorzy plebiscytu argumentowali tę decyzję tym, że „ta kategoria zawsze była najbardziej ekscytująca w poprzednich latach”, o czym czytamy na stronie Wordofpark.eu.

Konkurs Worldofparks Awards jest organizowany od ponad dekady przez jeden z ważniejszych w branży portali worldofparks.eu. Głosowanie odbywało się przez internet od 23 sierpnia do 1 września dzięki czemu głosujący mieli szanse na zwiedzenie swoich ulubionych parków rozrywki i ocenę atrakcji.

Niektóre tegoroczne nowości w parkach rozrywki zostały zaprezentowane nie na początku, lecz dopiero w trakcie trwania sezonu. Abyssus swoją premierę miał dokładnie 14 lipca, czyli w dniu celebrowania 7 urodzin Energylandii.

Niekwestionowany lider konkursu - Double Launch Coaster Abyssus cechuje się podwójnym wyrzutem magnetycznym i zapierającą dech w piersiach tematyzacją będącą integralną częścią nowej, szóstej strefy Aqualantis. Atrakcja ta poza wspomnianym podwójnym dopędzeniem wagoników przez impuls elektromagnetyczny charakteryzuje się szybką prędkością 100 km/h, wysokością konstrukcji mierzącą aż 38 metrów oraz pięcioma inwersjami, które wzmagają poczucie przeciążeń sięgających 4,5 g, odczuwalnych podczas jazdy po torze o długości 1316 metrów. Stacja obsługuje dwa pociągi, które są w stanie pomieścić 16 pasażerów. Ciekawostką jest to, że moc atrakcji 3824 kW jest porównywalna z łączną mocą aż 7 bolidów formuły 1.

Teraz można podziwiać tę atrakcję w zupełnie nowej odsłonie, bowiem w Energylandii ruszyła „Polska, Złota Jesień”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO