Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

[FOTO] Kolejna zabawa w Energylandii za nami!

piątek, 19 sierpnia 2022 12:43 / Autor: Radio eM
[FOTO] Kolejna zabawa w Energylandii za nami!
[FOTO] Kolejna zabawa w Energylandii za nami!
Radio eM
Radio eM

Jeszcze parę lat temu na myśl o ekstremalnych wrażeniach dla całej rodziny do głowy przychodził duński Legoland, zwłaszcza, że obecnie do Billund bez najmniejszego problemu i za rozsądne pieniądze polecimy np. z Krakowa. Ale po co tracić czas i wcale niemałe pieniądze, skoro na podobną dawkę pozytywnych emocji możemy liczyć w Polsce?

Wizyta w parku rozrywki Energylania wyleczy z pomysłu wizyty w Danii na długo, jak nie na zawsze.

Pierwsze wrażenie...

Po ponad 2 godzinach jazdy samochodem z Kielc, zawitamy do małopolskiej miejscowości Zator, na kilka kilometrów przed witani widokiem górskich kolejek, które z nawet z odległości przyprawiają o dreszcze... Wow, to jest aż tak duże? Wyobrażenia vs. rzeczywistość zaskakuje... mega pozytywnie.

13 godzin emocjonujących wrażeń – Magic Night

Prawie setka atrakcji w 5 strefach tematycznych dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych, zlokalizowanych na obszarze 70 hektarów.Na zwiedzanie i korzystanie z atrakcji potrzeba czasu więc dobra rada to nastawienie budzika na wczesną porę i w drogę, po to, aby o godzinie 10:00 zameldować się pod bramką wejściową. W wakacyjne soboty czekają na Was 3 dodatkowe godziny gratis w trakcie Magic Night & Beach Party, które trwają do 23:00. Można założyć, że te 13 godzin to minimum czasu na to, aby zaznajomić się z każdym zakątkiem w Energylandii, co niejako potwierdza, że bilety roczne nie są już zaskoczeniem.

Powrót do przeszłości

Już kilka minut zwiedzania pozwoli sięgnąć pamięcią do młodzieńczych lat i udowodni, że wszyscy jesteśmy dziećmi. A propo dzieci, liczba atrakcji dla najmłodszych w wieku od 2 lat przyprawia o zawrót głowy, znaczna ich ilość jest dostępna dopiero dla sześciolatków lub dla osób o odpowiednim wzroście. Przebywając na miejscu z pociechami zadbajcie o towarzystwo innych osób dorosłych, które pozwoli Wam na to, aby wyrwać się choćby na moment ze strefy dla najmłodszych i poczuć odrobinę wolności.

A jest gdzie szaleć. Kilkanaście kolejek górskich pozwoli poczuć wiatr we włosach, najszybsza z nich pędzi krętą trasą ponad 140 km/h, to musi robić wrażenie! I robi, nawet na tych, którzy nie siedzą w wagoniku a obserwują trasę przejazdu z odległości, od samego patrzenia serce bije mocniej. W trakcie ostatniego Magic Night, 13 sierpnia, od gości Energylandii można było dowiedzieć się, że do najlepszych atrakcji należy znana Zadra i Hyperion, ale także Aztec Swing, Speed, czy Space Booster.

Gastronomia

Nie samym szaleństwem człowiek żyje, od czasu do czasu trzeba coś wrzucić na ruszt. Na głodomorów czekają fast-foody, naleśniki, pierogi, frytki, dania z kurczaka i wiele innych. Czas na robienie kanapek lepiej przeznaczyć na punktualny dojazd.

Promocje

W poszukiwaniu atrakcyjnych biletów słuchajcie uważnie Radia eM Kielce lub zajrzyjcie na www.energylandia.pl, co ważne dzieci do lat 18tu w dniu urodzin wchodzą za symboliczną złotówkę.

Przed przyjazdem

Przed wizytą w Energylandii polecamy zapoznać się z możliwościami dotarcia do tego miejsca, samochód i parking na miejscu to nie jedyna opcja, można np. skorzystać z komunikacji publicznej. Bez wątpienia warto być o czasie, park otwiera się dla Was o godzinie 10:00, co pozwoli ominąć kolejki do najciekawszych atrakcji i zobaczenie możliwie czego się tylko da.

A jeśli już o atrakcjach mowa, polecamy obejrzeć jeden z licznych filmów promocyjnych oraz przestudiować mapę tego miejsca po to, aby bardzo szybko obrać kierunek zwiedzania i przekonać się, że Energylandia to nie tylko kolejki górskie.

Posłuchajcie relacji z Magic Night 13 sierpnia:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO