Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Podjazd do garażu lub posesji. Których materiałów budowlanych warto użyć?

czwartek, 22 lipca 2021 11:36 / Autor: Radio eM
Podjazd do garażu lub posesji. Których materiałów budowlanych warto użyć?
Podjazd do garażu lub posesji. Których materiałów budowlanych warto użyć?
Radio eM
Radio eM

Budowa i wykończenie domu to zawsze wielkie wyzwanie. Często trzeba je podzielić na etapy. Znaczna ilość osób koncentruje się na pomieszczeniach mieszkalnych, wykończeniu kuchni, łazienki itd. Warto jednak poświęcić nieco więcej uwagi przestrzeni otaczającej dom. Ścieżkom w ogrodzie, drodze dojazdowej, wjeździe do garażu itd. Robienie ich na zasadzie „byle taniej” może się bardzo szybko zemścić. Co nie znaczy, że dbanie o jakość będzie równoznaczne z wydawaniem fortuny.

Jedne surowce są trwałe. Inne ładne. Wcale nie musisz wybierać pomiędzy jednym a drugim

Wyśrubowane parametry wytrzymałościowe jak najbardziej da się pogodzić z kwestiami estetycznymi. Już od dawna odbiorcy nie są skazani na szarą, bitumiczną masę albo ciągłe naprawy nawierzchni. Najbardziej wymagający powinni zainteresować się klinkierem i pochodnymi materiałami. Dlaczego akurat nimi? Jak mówią eksperci z firmy Feldhaus, wszystko dzięki specyficznym właściwościom, wynikającym z techniki wypalania. Bruk z klinkieru charakteryzuje się niską nasiąkliwością (poniżej 6%), co przekłada się na wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Na łamach strony internetowej https://www.feldhaus.pl/ specjaliści przytaczają więcej zalet materiałów z tej kategorii. Gęstość minimum 1900 kilogramów na metr sześcienny, zwarta struktura czy ekstremalnie wysoki poziom twardości znamionują wyjątkowo długą żywotność. I tak jest w istocie. Gwarancje różnych producentów sięgają 30, a nawet 50 lat!

Bruk klinkierowy jest dostępny w wielu ciekawych wariantach kolorystycznych

Aby się o tym przekonać na własne oczy, wystarczy zapoznać się z katalogiem wspomnianej wyżej firmy Feldhaus. Barwa materiału zależy przede wszystkim od gliny, z jakiej został wypalony. Fachowcy podkreślają, że priorytetem podczas produkcji klinkieru jest nadanie mu odpowiednich cech fizycznych. Mimo że paleta kolorów siłą rzeczy będzie ograniczona, to możliwości aranżacji przestrzeni przed domem wciąż pozostaną wystarczająco szerokie.

Podjazd z klinkieru będzie także wysoce odporny na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. To oznacza, że utrzymanie go w idealnym stanie będzie mniej wymagające, niż w przypadku nawierzchni innego typu. Również w okresie zimowym nie będzie żadnych problemów. Możesz sypać piach, sól drogową i co tylko jeszcze uznasz za stosowne. Bruk klinkierowy pozostanie jednolity i trwały. A kiedy śnieg stopnieje wystarczy jedno zamiatanie albo odkurzanie, aby droga wjazdowa oraz ścieżki na posesji prezentowały się jak do zdjęć w magazynie wnętrzarsko-budowlanym.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO