Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Szukasz wygodnych dresów damskich? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę. Materiał partnera

piątek, 18 czerwca 2021 16:27 / Autor: Radio eM
Szukasz wygodnych dresów damskich? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę. Materiał partnera
Szukasz wygodnych dresów damskich? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę. Materiał partnera
Radio eM
Radio eM

Dresy stały się zaskakująco modne – to świetna wiadomość dla fanek sportowego stylu. Ale czy moda na pewno idzie w parze z wygodą? Niekoniecznie. Jak się okazuje, może to dotyczyć nawet ubrań, które w teorii powinny być wyjątkowo wygodne.

Po czym rozpoznać komplety, które nie wywołają dyskomfortu?

Dres – już nie tylko wygodnie

Dresy bardzo długo były ubraniem o konkretnym przeznaczeniu. Służyły do uprawiania sportu i z tego powodu były też maksymalnie wygodne. Miały za zadanie dopasowywać się do ciała i nie krępować ruchów, zapewniać całkowitą swobodę. Nie trzeba było długo czekać, aby te zalety znalazły swoje zastosowanie również w modzie domowej. “Dresiwo” stało się najwygodniejszą opcją po domu, do odpoczynku i leżenia na kanapie.

W świadomości wszystkich utrwaliło się przekonanie: dres = wygoda. To zatem zaskakujące, że teraz – gdy komplety dresowe są tak modne – komfort nie zawsze jest częścią tego zestawu.

Trendy i pogoń za nowością sprawiły, że nie wszystkie dresy są wygodne. Tak samo, jak nie wszystkie są modne.

Jakie dresy są wygodne?

Na początek należy podkreślić, że wiele zależy od Twoich preferencji. Nie dla każdego to samo jest równie wygodne czy stylowo atrakcyjne. Dużą część wskazówek należy więc traktować z dystansem. Poza tym kluczowy jest również duży wybór (z tego powodu polecamy: https://ptakmoda.com/430-dresy). Im więcej fasonów i materiałów sprawdzisz, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz dres idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Przeanalizuj krój

Wygodne dresy to takie, które nie krępują i nie uciskają, ale nie są też zbyt luźne. Bezpiecznym wyborem są zatem fasony w klasycznym stylu: nie obcisłe, z kilkoma centymetrami luzu. Takie kroje umożliwiają właściwie każdy ruch.

Trzeba jednak podkreślić, że dresy obcisłe czy oversize’owe wcale nie są złe. Pamiętaj tylko, aby dopasować je do swoich upodobań i planów. Np. komplet dresowy z kolarkami będzie idealny na trening, natomiast bardzo luźny dres świetnie sprawdzi się jako uniwersalne ubranie na co dzień.

Sprawdź materiał

Na wygodę w dużym stopniu wpływa również materiału dresu. Odradzane są np. tworzywa sztuczne, ponieważ mogą podrażniać i zawierać szkodliwe dodatki. Na szczególnej uwadze muszą je mieć alergicy, ale również osoby ze skórą wrażliwą.

Jednocześnie należy podkreślić, że całkowita rezygnacja ze sztucznych i syntetycznych materiałów nie jest potrzebna. Wiele z nich ma właściwości, które ulepszają, “uszlachetniają” cechy tworzyw naturalnych. Poza tym dużo zależy od okoliczności, np. welurowy dres to idealna opcja na sezon jesienno-zimowy, bo zapewnia więcej ciepła od bawełny.

Nasza rada: zastanów się, jakie materiały lubisz i jakie służą Twojej skórze. Następnie dobierz dres uszyty z lubianych przez Ciebie tworzyw. Pamiętaj też o dobraniu materiału do pory roku.

A co z modą?

Moda ma oczywiście duże znaczenie, jednak my radzimy, aby się jej przyglądać i jedynie nią inspirować. Naśladowanie trendów bez zastanowienia nie ma niestety zbyt wiele sensu, bo jest to prosta droga do dyskomfortu.

uyzkiimaagiX1p5

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO