Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Urządzasz kuchnię albo salon? Zapoznaj się z poradami ekspertów z branży meblarskiej!

czwartek, 22 lipca 2021 11:43 / Autor: Radio eM
Urządzasz kuchnię albo salon? Zapoznaj się z poradami ekspertów z branży meblarskiej!
Urządzasz kuchnię albo salon? Zapoznaj się z poradami ekspertów z branży meblarskiej!
Radio eM
Radio eM

Wprowadzka do nowego M, chęć odświeżenia mieszkania, a nawet spodziewane powiększenie rodziny. Jest mnóstwo okoliczności i okazji, aby poważnie przemeblować najważniejsze pomieszczenia wspólne. Bez względu na przyczynę, do wyposażenia wnętrza trzeba podejść w odpowiedni sposób – niejednokrotnie meble, które w sklepie robią najlepsze wrażenie, na miejscu przeznaczenia nie prezentują się tak dobrze. Fachowcy z firmy Sandow podpowiedzą, na które rzeczy zwracać uwagę podczas wybierania.

Zamawiając stół z krzesłami pamiętaj, aby każdemu zapewnić dość przestrzeni i swobody

Mierzenie czegokolwiek „na oko” to prosta droga ku spektakularnej katastrofie. Aczkolwiek liczenie wszystkich odległości co do milimetra też nie zawsze daje gwarancję dobrego przeprowadzenia selekcji. Choćby z uwagi na to, że każda osoba siedzi przy stole w nieco innej odległości od blatu. Ot, kwestia wzrostu i indywidualnego poczucia wygody w przybieraniu mniej lub bardziej zwartej pozycji. Dlatego trzeba pozostawić te kilkanaście, kilkadziesiąt centymetrów rezerwy w planowaniu odstępów. Byłoby dla gości mało komfortowe, gdyby musieli stykać się kolanami. A skoro już mowa o kwestiach praktycznych, przedstawiciele Sandow zalecają dokładnie sprawdzić materiały, z których zostały wykonane meble. Drewno drewnu nierówne, a przecież z założenia stół z krzesłami mają posłużyć przez wiele lat. Dokładnym oględzinom powinno towarzyszyć rozeznanie w zalecanych metodach pielęgnacji i konserwacji.

 W katalogach z meblami nie mają żadnych ciekawych zestawów? Poszukaj czegoś na specjalne zamówienie

Skoro już o stołach i krzesłach mowa, to najczęściej sprzedaje się je w kompletach. Mniej lub bardziej rozbudowanych. Z jednym stołem można zamówić nawet blisko 20 identycznych krzeseł. To akurat rozwiązanie dla osób, które planują urządzać w domowym salonie wystawne przyjęcia. Choć jeśli ktoś ma ochotę przełamać skostniałe konwencje, może zdecydować się na połączenie elementów z kilku różnych serii, samodzielnie tworząc swój zestaw mebli. Możliwości konfiguracji w branżowych sklepach czy salonach idą w setki tysięcy, jak nie miliony. Począwszy od pełnej palety kolorów, przez dobór specjalnego wykończenia blatu, a skończywszy na doborze krzeseł. Jedni preferują stylistyczną spójność, innym bardziej do gustu przypadają kontrasty – nie ma tutaj żadnej uniwersalnej reguły. Dlatego producenci mebli, tacy jak firma Sandow, są przygotowani na praktycznie każdą ewentualność. Nawet najbardziej nietypowe życzenia mogą zostać zrealizowane. Tylko wtedy trzeba nieco dłużej poczekać na ich wykonanie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO