Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Uzdrowisko Busko-Zdrój wznawia działalność

czwartek, 11 marca 2021 14:27 / Autor: Magdalena Nowak
Uzdrowisko Busko-Zdrój wznawia działalność
Uzdrowisko Busko-Zdrój wznawia działalność
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Uzdrowisko Busko-Zdrój otwiera się dla kuracjuszy, którzy chcą przyjechać do sanatoriów. W ciągu najbliższych dni wznowi działalność w pełnym trybie, w tym w zakresie pobytów stacjonarnych w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i przyjazdów komercyjnych, czyli pełnopłatnych.

– Cieszymy się tym bardziej, że każdego dnia odbieramy dziesiątki telefonów z zapytaniami o możliwość kuracji u nas. Mamy więc świetną wiadomość: Marconi, Mikołaj i Krystyna to te obiekty, które otwierają się dla naszych gości, chcących odbudować swe zdrowie i wypocząć. Dziś turnusy rozpoczynają pacjenci w ramach kontraktu z NFZ, od poniedziałku – 15.03 uruchamiamy pobyty pełnopłatne, oraz kolejną turę leczniczej rehabilitacji dla osób, które mają powikłania po przechorowaniu COVID-19 – informuje Gerard Jakubowski, kierownik działu rozwoju, promocji i marketingu w Uzdrowisku Busko-Zdrój, S.A..

- Już od kilku tygodni kontaktują się z nami osoby, które czekają na możliwość skorzystania z kuracji i odczuwają dolegliwości w związku ze swoimi schorzeniami. Do tej pory działaliśmy tylko w ograniczonym zakresie, m.in. w Szpitalu Górka, gdzie realizujemy operacje ortopedyczne, zabiegi usunięcia zaćmy, czy okulistyczne terapie lekowe. Poza tym funkcjonowały oddziały szpitalne – rehabilitacja kardiologiczna oraz neurologiczna w Uzdrowiskowym Szpitalu Krystyna - dodaje.

 – Oczywiście będziemy wykonywać świadczenia w pełnym zabezpieczeniu sanitarno-epidemiologicznym. Jesteśmy w pełni przygotowani, na stałe zatrudniamy specjalistów do spraw epidemiologii i zawsze dokładamy starań, aby nasi goście mogli czuć się bezpiecznie. Nad przebiegiem kuracji czuwa wykwalifikowana kadra lekarska, pielęgniarska i fizjoterapeuci – mówi kierownik Jakubowski.

Zależnie od formy leczenia, warunkiem rozpoczęcia pobytu jest negatywny wynik testu diagnostycznego na SARS-CoV-2 albo wcześniejsze zaszczepienie się pacjenta dwoma dawkami szczepionki przeciwko COVID-19. Goście przybywający na pobyty pełnopłatne będą mogli po uprzednim uzgodnieniu wykonać test w na miejscu, w uzdrowisku.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO