Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Zostań organistą! Trwają zapisy

wtorek, 07 lipca 2020 11:11 / Autor: Michał Łosiak
Zostań organistą! Trwają zapisy
Zostań organistą! Trwają zapisy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Trwają zapisy do Diecezjalnego Studium Organistowskiego im. Św. Cecylii i ks. prof. Z. Rogali. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby spełniać posługę organisty.

– Program nauki w Studium tak został ukształtowany, aby absolwenci byli przygotowani nie tylko do gry liturgicznej, ale także do nauki śpiewu oraz prowadzenia chóru. Absolwenci mogą podejmować pracę w Kościele rzymsko-katolickim jako organiści, kantorzy lub dyrygenci chóru. Zasadniczo nauka trwa pięć lat i mogą ją podjąć także osoby uczące się gdzie indziej lub pracujące – mówi ks. dyrektor Michał Olejarczyk.

Rok nauki trwa od września do czerwca. Zajęcia wspólne dla wszystkich roczników odbywają się w soboty od godziny 9 do 15.30, zaś lekcje indywidualne z instrumentów od poniedziałku do soboty. – Studenci mają możliwość ćwiczenia na organach i pianinach w siedzibie Studium, które posiada też własną bibliotekę. Absolwenci Diecezjalnego Studium Organistowskiego otrzymują dyplom ukończenia lub świadectwo kwalifikacyjne organisty uprawniające do podjęcia pracy muzyka kościelnego – dodaje ks. Michał Olejarczyk.

Bliższe informacje pod numerem telefonu: 692-188-039. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO