Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[TRANSMISJA] Dziś święcenia arcybiskupa nominata Henryka Jagodzińskiego

piątek, 17 lipca 2020 13:56 / Autor: Michał Łosiak
[TRANSMISJA] Dziś święcenia arcybiskupa nominata Henryka Jagodzińskiego
[TRANSMISJA] Dziś święcenia arcybiskupa nominata Henryka Jagodzińskiego
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w sobotę, 18 lipca o godzinie 11, w kieleckiej katedrze odbędzie się uroczystość świeceń biskupich arcybiskupa nominata Henryka Jagodzińskiego. Ceremonii przewodniczyć będzie arcybiskup Jan Romeo Pawłowski, delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. Transmisja uroczystości w Radiu eM Kielce i na em.kielce.pl.

Przypomnijmy, że 3 maja ks. Henryk Jagodziński został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem apostolskim w Ghanie. – To dla mnie wielkie przeżycie i ważny moment w życiu. Cieszę się, że będę mógł go przeżywać w Kielcach, gdzie 25 lat temu przyjąłem święcenia kapłańskie – mówił arcybiskup nominat Henryk Jagodziński.

Ceremonii w bazylice katedralnej przewodniczyć będzie arcybiskup Jan Romeo Pawłowski, delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. Konsekratorem będzie również arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce oraz biskup kielecki Jan Piotrowski.

Transmisję video uroczystości święceń biskupich obejrzycie na em.kielce.pl oraz na naszym profilu na portalu Youtube. Mszy Świętej wysłuchacie ponadto w Radiu eM Kielce (107,9 oraz 91,8 FM).

Arcybiskup Henryk Jagodziński urodził się 1 stycznia 1969 roku w Małogoszczu, na terenie diecezji kieleckiej.

Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach, ale także przez pewien czas w Seminarium Polskim w Paryżu. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1995 roku.

Swoją służbę dyplomatyczną rozpoczął od Białorusi, gdzie pracował jako sekretarz nuncjatury. Pracował także na placówkach w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz w Indiach.

Dokładnie 3 maja Ojciec Święty Franciszek mianował arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego nuncjuszem apostolskim w Ghanie.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO