Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Pielgrzymi coraz bliżej Kielc. Msza Święta w Kijach

piątek, 07 sierpnia 2020 13:58 / Autor: Michał Łosiak
[FOTO] Pielgrzymi coraz bliżej Kielc. Msza Święta w Kijach
Fot. ks. Hubert Równicki
[FOTO] Pielgrzymi coraz bliżej Kielc. Msza Święta w Kijach
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dziś trzeci dzień 39. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od dwóch dni pątnicy przemierzają drogi naszego regionu w drodze do Maryi. O godzinie 12 uczestniczyli w Mszy Świętej w Kijach.

– Do południa szlakiem szła grupa Pomarańczowa, a zastąpiła ją grupa Biało-Czerwona, która idzie w stronę Morawicy – tłumaczy ks. Grzegorz Stachura, kierownik duchowy pielgrzymki.

Kolejną homilię dotyczącą Eucharystii wygłosił podczas Mszy Świętej w Kijach ksiądz Leszek Starczewski.

– Kluczem do wejścia do zgody na to, byśmy się dali pociągnąć przez Boga w Eucharystii jest Jego pasja, miłość i gorące pragnienie. Niczym nie da się go zdławić i zdusić. Ofiarność jest tego wyrazem – mówił ksiądz Leszek Starczewski.

Posłuchaj całej homilii:

W trakcie dzisiejszego etapu pielgrzymi rozważają Eucharystię przez pryzmat ofiary Krzyża. – Pięknie to ujął Katechizm Kościoła Katolickiego, że Eucharystia to uobecnienie, a my uczestniczymy w tej samej ofierze, która dokonała się na Golgocie – mówi ksiądz Adam Wilczyński, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Wielu z pątników idzie w pielgrzymce już po raz kolejny. Zapytaliśmy ich o motywację do tego, aby ponownie wyruszyć na pielgrzymi szlak. – Kiedy pierwszy raz szedłem, miałem wątpliwości, ale ktoś mi powiedział, że jak raz się pójdzie to będzie się chodziło co roku. I tak też się stało. Cały rok czekam na ten czas. W tym nieco inaczej, ale nie wyobrażam sobie, żeby nie być choć na jednym odcinku – mówi nam Piotr.

Tradycyjnie, tego dnia pielgrzymka dotrze do Morawicy, gdzie będzie brała udział w Apelu Jasnogórskim. Już jutro o godzinie 7 grupa biało-pomarańczowa wyruszy w kierunku Kielc, gdzie weźmie udział w uroczystej Mszy Świętej w kieleckiej katedrze o godzinie 13. Transmisja na antenie Radia eM  Kielce.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO