KOŚCIÓŁ
Arcybiskup Henryk Jagodziński nuncjuszem w Namibii i Eswatini


Jak informuje Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, pochodzący z diecezji kieleckiej arcybiskup Henryk Jagodziński, nuncjusz apostolski w RPA i Lesotho, został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem apostolskim także w Namibii i Eswatini.
Arcybiskup Henryk Jagodziński urodził się 1 stycznia 1969 roku w Małogoszczu. Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach, ale także przez pewien czas w Seminarium Polskim w Paryżu. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1995 roku.
Doświadczenie dyplomatyczne zbierał w nuncjaturze na Białorusi. Kolejną placówką była Chorwacja, jak mówi arcybiskup, kraj, w którym szczególnym szacunkiem otacza się św. Jana Pawła II. Bałkańskie doświadczenie zdobywał także w Bośni i Hercegowinie oraz Czarnogórze. Arcybiskup Henryk Jagodziński pracował też na Dalekim Wschodzie. W Indiach był radcą nuncjatury. W 2020 roku arcybiskup został mianowany nuncjuszem apostolskim w Ghanie, a od lipca 2024 pełni tę posługę w RPA i Lesotho.



![[FOTO] Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki: Każda uczciwa praca ma sens](/media/k2/items/cache/b7bec051090bfb4ead59972420867650_L.jpg)




