Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Marian Florczyk ze statuetką Świętokrzyskiego Ambasadora Sportu

poniedziałek, 16 stycznia 2023 18:58 / Autor: Łukasz Czerwiak
Biskup Marian Florczyk ze statuetką Świętokrzyskiego Ambasadora Sportu
Biskup Marian Florczyk ze statuetką Świętokrzyskiego Ambasadora Sportu
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W trakcie noworocznego spotkania środowisk sportowych zostały przyznane nagrody dla jego promotorów. Wśród nagrodzonych był biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk.

Galę poprowadziła dr Katarzyna Bernat, dyrektor ds. informacji i publicystyki Radia eM Kielce. Na początku przypomniała ona słowa Jana Pawła II.

„Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca” – tłumaczył święty Jan Paweł II, 6 czerwca 1999 rok w Elblągu.

Za szczególne zasługi w upowszechnianie sportu oraz idei fair play tytuł Świętokrzyskiego Ambasadora Sportu otrzymał biskup Marian Florczyk.

– Takie spotkania są bardzo ważne, ponieważ sport wymaga relacyjności. Sportowiec nie trenuje tylko dla siebie, ale ten wysiłek jest także dla najbliższych i kibiców. Sukces bez kibiców nie smakuje tak samo. Przyglądałem się temu na Igrzyskach Olimpijskich. Każdy medalista zdobywa go nie tylko dla siebie – powiedział delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców.

Biskup Florczyk przywołał także postać Zlatko Dalić, chorwackiego selekcjonera, który po mistrzostwach świata nie raz przyznał się do swojej wiary.

– Podkreślał on, że cała reprezentacja, którą prowadził osiągnęła wynik dla narodu. Gdy to mówił to rozpłakał się. Na tym mi zależy, aby sportowcy integrowali się, aby nie byli na marginesie, zepchnięci do samotności. Żeby zwyciężać trzeba żyć we wspólnocie – dodał.

Artykuł o wydarzeniu znajdziesz: TUTAJ.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO