Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Ze słowa Bożego pochodzi siła, która chroni rodzinę

środa, 16 września 2020 18:09 / Autor: Marzena Rygiel
Biskup Jan Piotrowski: Ze słowa Bożego pochodzi siła, która chroni rodzinę
Biskup Jan Piotrowski: Ze słowa Bożego pochodzi siła, która chroni rodzinę
Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

– Wspólnota stanowi oparcie w pójściu drogą Ewangelii. To coś, co pozwala zrozumieć sens chrześcijańskiego życia, daje pewne bezpieczeństwo – mówił podczas homilii wygłoszonej 16 września w bazylice katedralnej biskup kielecki Jan Piotrowski. Odprawiona Msza Święta rozpoczęła kolejny rok formacji Domowego Kościoła. 

Pasterz naszej diecezji podczas homilii mówił o nawróceniu.

– Nawrócić się to znaczy nie żyć tak, jak wszyscy. Zacząć patrzeć na własne życie oczyma Boga, a zatem szukać dobra w szerokim jego pojęciu i ewangelicznym zrozumieniu, pozwolić Bogu kierować naszym życiem. Wzywając do nawrócenia należy pamiętać, żeby pozwolić nawracanemu wejść do wspólnoty – głosił biskup.

Duszpasterz zwrócił uwagę, że powinniśmy szukać ewangelicznej odpowiedzi na pytanie "Czy wiemy, co dzieje się w naszym domu?" i napomniał, że nie należy interesować się jedynie domem rodzinnym, ale dbać o społeczeństwo i wspólnotę kościoła. Biskup wskazał wiernym także źródło chrześcijańskiego szczęścia.

– Miłość może być jedynie w prawdziwym domu, zbudowanym szczerością serc. Czy może ona być drogą do ludzkiego szczęścia? Tak, ale tylko jeśli jest cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie szuka poklasku, współweseli się z prawdą. Prawda jest źródłem wszystkiego. Poznajcie prawdę, a ona was wyzwoli – nauczał.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO