Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Do góry! Wojtyła na 101 - odcinek 6

poniedziałek, 13 grudnia 2021 15:05 / Autor: Michał Łosiak

Za nami szóste spotkanie z cyklu „Do góry! Wojtyła na 101”, realizowanego przez Stowarzyszenia Wesoła54. Kluczem do jego przeprowadzenia jest 101 zagadnień z nauczania św. Jana Pawła II, które są dziedzictwem duchowym  oraz kulturowym Polaków.

Wydarzenie odbyło się w Schronisku dla bezdomnych im. św. Brata Alberta w Kielcach. W szóstym odcinku rozmówcą redaktor Katarzyny Bernat był ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej oraz prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Spotkanie poświęcone było nauczaniu św. Jana Pawła II w kontekście pomocy osobom bezdomnym. W programie wzięli udział także aktorzy Teatru im. Stefana Żeromskiego – Joanna Kasperek i Wojciech Niemczyk.

W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Wesoła54 odbyło się w sumie sześć spotkań artystyczno-edukacyjnych z udziałem twórców  i artystów. Wydarzenia transmitowane były na żywo poprzez facebookowy profil Wesoła54 oraz na stronie emkielce.pl.

Projekt „do góry! Wojtyła na 101” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO