Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Koncert Maryjny w Kościele św. Trójcy

piątek, 20 sierpnia 2021 16:09 / Autor: Beata Kwieczko
Koncert Maryjny w Kościele św. Trójcy
Koncert Maryjny w Kościele św. Trójcy
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W najbliższą niedzielę (22 sierpnia) w Kościele Świętej Trójcy w Kielcach odbędzie się koncert pt. "Canticum Mariae". Będzie on poświęcony tematyce Maryjnej.

Koncert zaplanowano w ramach cyklu "Muzyka w Zabytkach". W kieleckiej świątyni wystąpią Schola Cantorum Kielcensis pod przewodnictwem siostry Hanny Szmigielskiej.

– Cieszymy się, że będziemy mogli śpiewać w kościele seminaryjnym, bo to jest miejsce bardzo nam drogie i ma idealną akustykę dla kameralnego chóru. Ponieważ w sierpniu zawsze dajemy koncert Maryjny, to tym razem również występujemy z takim repertuarem – mówi siostra Hanna Szmigielska.

Koncert rozpocznie się od śpiewu gregoriańskiego. – Będzie "Bogurodzica" i piękne Offertorium gregoriańskie "Ave Maria". Następnie pójdziemy dalej w historię muzyki poprzez średniowieczną polifonię do zbiorów średniowiecznej muzyki Maryjnej, ale popularnej, na przykład pielgrzymkowej. Dotrzemy aż do muzyki współczesnej do pieśni Henryka Mikołaja Góreckiego. Niektóre pieśni będą akompaniowane na cytrze lub na bębenku – relacjonuje siostra Hanna Szmigielska.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.45. Wstęp jest bezpłatny.

muzyka zabytki

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO