Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Koronacja Obrazu Matki Bożej Daleszyckiej z kardynałem Stanisławem Dziwiszem

czwartek, 15 lipca 2021 12:36 / Autor: Michał Łosiak
Koronacja Obrazu Matki Bożej Daleszyckiej z kardynałem Stanisławem Dziwiszem
Koronacja Obrazu Matki Bożej Daleszyckiej z kardynałem Stanisławem Dziwiszem
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Wielkie uroczystości w Daleszycach. Już w sobotę, 17 lipca na Rynku odbędzie się uroczystość koronacji Obrazu Matki Bożej Daleszyckiej. Mszy Świętej będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz św. Jana Pawła II.

Wierni daleszyckiej parafii przygotowywali się do wydarzenia już od pięciu lat. Jak ważna jest pobożność maryjna w tej wspólnocie niech świadczy fakt, że posiada ona aż 35 Róż Żywego Różańca.

– Wierni często się odnoszą do Matki Bożej. Odsłaniany i zasłaniany jest Jej obraz w kościele, organizowane są Nabożeństwa Fatimskie, a mieszkańcy mają liczne obrazy zawieszone u siebie w domach. Ta uroczystość jeszcze bardziej ugruntuje w ludziach więź z Maryją – tłumaczy ks. Marcin Rej, wikariusz parafii w Daleszycach.

Uroczystości rozpoczną się jednak już o godzinie 9.30 powitaniem grup, czuwaniem modlitewnym oraz przedstawieniem historii wizerunku Matki Bożej Daleszyckiej i wspólnoty parafialnej. Później obraz wyruszy z kościoła parafialnego na Rynek. Tam odprawiona zostanie Eucharystia, na której słowo do wiernych skieruje kardynał Stanisław Dziwisz. Później nastąpi koronacja wizerunku Maryi.

– O godzinie 19 zaplanowaliśmy drugą część, bardziej rozrywkową. Pieśni Maryjne zaśpiewają Koła Gospodyń Wiejskich, zagra zespół ToON. Obejrzymy także spektakl taneczno-muzyczny „Kryształków” – dodaje ks. Marcin Rej.

Obraz Marki Bożej Daleszyckiej pochodzi z XVI wieku. Nie wiadomo kto jest jego autorem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO