Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż – indywidualnie

wtorek, 15 września 2020 10:00 / Autor: Aleksandra Rękas

- XXI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż będzie w tym roku odbywał się w innej formie. W związku z epidemią długo zastawialiśmy się nad najlepszym rozwiązaniem i postanowiliśmy, że przybierze on formę indywidualnego pielgrzymowania na Święty Krzyż – mówił Łukasz Zarzycki, przewodnik świętokrzyski, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

W tym roku rajd odbywa się pod hasłem „Święty Jan Paweł II przewodnikiem po tajemnicy Świętego Krzyża”. Jest to nawiązanie do setnej rocznicy narodzin Papieża Polaka.

- Przez cały rok świętujemy tę ważną rocznicę. Chcemy również na Świętym Krzyżu dziękować Panu Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II oraz przypomnieć, że papież otrzymał tytuł honorowego przewodnika świętokrzyskiego – zaznaczył ksiądz Jacek Kopeć, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich Świętego Stanisława Kostki w Kielcach.

Organizatorzy zachęcają wszystkich, by we wrześniu podążali szlakami Gór Świętokrzyskich do najstarszego polskiego sanktuarium. Swoją pielgrzymkę można sfotografować lub sfilmować i przesłać na www.rajd.pttkkielce.pl.

- Wędrujący indywidualnie każdy z nas będzie miał czas na refleksję i modlitwę. Natomiast pielgrzymowanie w gronie rodziny będzie miało nie tylko wymiar pokutny, ale również radosny i pełen nadziei – dodał ksiądz Jacek Kopeć.

W sobotę, 26 września, odbędzie się Msza Święta, która podsumuje wszystkie intencje pielgrzymów. Przewodniczył jej będzie biskup Jan Piotrowski. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 15 w bazylice na Świętym Krzyżu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO