Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Pielgrzymi na rowerach dotrą dziś do Częstochowy

sobota, 20 sierpnia 2022 10:20 / Autor: Wojciech Dudkowski
Pielgrzymi na rowerach dotrą dziś do Częstochowy
Pielgrzymi na rowerach dotrą dziś do Częstochowy
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Po południu pielgrzymi z X Kieleckiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę dotrą do celu. Po drodze zatrzymają się w Drochlinie, Podlesiu, Przyrowie i Żurawiu. Zwieńczeniem całej pielgrzymki będzie uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego o godzinie 18:30.

Wczoraj (19 sierpnia) peleton podzielił się na dwie grupy – część uczestników nocowała w Lelowie, a część w Drochlinie. W ciągu dnia odwiedzili Węgleszyn, Dzierzgów, gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej, Drużykową i Kuczków.

Jak na każdej zorganizowanej pielgrzymce, wielu uczestników to księża. Jeden z nich to ksiądz Józef Knap, proboszcz parafii w Brzezinach, który na rowerze jeździ… w sutannie.

- Choć mam na imię Józef, to pielgrzymi nazywają mnie Mateuszem, nawiązując do popularnego serialu – żartuje duchowny. Dodaje, że na jednośladzie pielgrzymował już do wielu sanktuariów i miejsc na świecie – był między innymi w Medjugorie, Rzymie, Fatimie i w Smoleńsku. Zapytany, czy nie przeszkadza mu sutanna, odpowiada:

- Ja się już przyzwyczaiłem. Może jest trochę cieplej i trzeba uważać, żeby się nie wbiła w szprychy.

Pielgrzymi dotrą planowo na Jasną Górę około godziny 16:30. Wprowadzą swoje rowery Aleją Najświętszej Maryi Panny – reprezentacyjną ulicą Częstochowy. Na godzinę 18:30 zaplanowana jest uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Będzie ona transmitowana na kanałach internetowych Jasnej Góry.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO