Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Podsumowali „Pola Nadziei”. Akcja zakończona sukcesem

wtorek, 06 czerwca 2023 15:09 / Autor: Michał Łosiak
Podsumowali „Pola Nadziei”. Akcja zakończona sukcesem
Podsumowali „Pola Nadziei”. Akcja zakończona sukcesem
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ponad 181 tysięcy złotych zebrali wolontariusze podczas kampanii „Pola Nadziei”. Wsparcie zostanie przekazane na rzecz Hospicjum Caritas im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

Przypomnijmy, że akcja rozpoczęła się w październiku od sadzenia żonkili – kwiatów będących symbolem wolontariatu hospicyjnego.

– Po to, aby ta kampania mogła się odbyć musieliśmy zaangażować wiele osób. Dziękuję nauczycielom i katechetom, którzy zaktywizowali uczniów, ale także wolontariuszom opiekuńczym, czuwającym przy łóżkach pacjentów. To cel naszej kampanii – powstanie szerokiej wspólnoty ludzi dobrych serc – tłumaczyła Dominika Borkowska, koordynator wolontariatu hospicyjnego.

Przez kolejne miesiące wolontariusze przeprowadzili szereg działań na rzecz inicjatywy.

– To praktyczne wyrażenie miłości Boga i bliźniego. Cieszę się, że mogę tu być z tymi osobami, które angażują się w to dzieło na co dzień. Nie chodzi tu jedynie o środki materialne, ale także o bycie przy drugim człowieku – mówił biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta.

W trakcie „Pól nadziei” organizowane były kwesty, koncerty, turnieje, akcja „Serce dla hospicjum”.

– Cel jest niezmiennie ten sam – uwrażliwiamy społeczeństwo na ideę hospicyjną. Cieszy poświęcenie i zaangażowanie młodych ludzi, którzy dają swój czas, wsparcie i uśmiech dla potrzebujących – dodał ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

W trakcie uroczystej gali wręczono również nagrody w konkursach i wyróżnienia Anioł Dobroci.

– To dobrze, że ta akcja spotyka się z pozytywnym odbiorem. Pomagamy tym, którzy są na progu swojego życia. Możemy im w ten sposób ulżyć i to chyba to jest najważniejsze – dodał Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski.

Pieniądze zostaną przeznaczone na specjalistyczny sprzęt dla chorych – wózki, łóżka, ale także na sprzęt rehabilitacyjny i bieżące potrzeby placówki.

– Zawsze bardzo miło jest być wśród wolontariuszy i ludzi dobrej woli, którzy poświęcają się, by dać radość osobom potrzebujących. Serdecznie gratuluję rezultatu kampanii – mówiła Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

– Dziękuję wszystkich, którzy są w to zaangażowani. To, co robicie pozwala uwierzyć w najważniejsze wartości – miłość, dobro, szacunek i pokój – wyjaśniał senator Krzysztof Słoń.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO