Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

„Pola Nadziei” w Miechowie rozpoczęte

wtorek, 27 września 2022 13:33 / Autor: Michał Łosiak
„Pola Nadziei” w Miechowie rozpoczęte
Fot. Kacper Idzik
„Pola Nadziei” w Miechowie rozpoczęte
Fot. Kacper Idzik
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Mszą Świętą rozpoczęła się 20. kampania „Pola Nadziei” dla Hospicjum w Miechowie. Nie zabrakło uroczystego sadzenia cebulek żonkili w Parku Miejskim.

Te kwiaty są symbolem akcji, która już od 20 lat towarzyszy działaniom hospicyjnym. Eucharystię sprawował ks. Zbigniew Wójcik, dyrektor placówki wraz z ks. Krzysztofem Banasikiem, wicedyrektorem Caritas Diecezji Kieleckiej.

– Jubileuszowa akcja „Pola Nadziei” zaskoczyła nas tym, jak wiele grup chce wspierać idee hospicyjną. To piękne, że co roku włącza się coraz więcej ludzi, instytucji, szkół, przedszkoli, firm i stowarzyszeń – sporo osób chce, by ich środowisko wypełniło „pole nadziei”. W tej akcji chodzi o to, by symboliczne sadzenie cebulek żonkili pomagało nam uwrażliwiać się na potrzeby ludzi chorych i cierpiących. Najważniejsze, żebyśmy budzili nadzieję w naszych sercach i sami tworzyli „pole nadziei” dla drugiego człowieka – mówiła siostra Benedykta, kierownik Hospicjum.

Po wspólnym sadzeniu, organizatorzy wręczyli wszystkim delegacjom woreczek cebulek żonkili, list inauguracyjny i tablicę „Tutaj rosą Pola Nadziei dla Hospicjum w Miechowie”.

(Fot. Kacper Idzik)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO