KOŚCIÓŁ

Polscy księża w finale Mistrzostw Europy

czwartek, 16 lutego 2023 13:00 / Autor: Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

„Biało-czerwoni” w półfinale XV Mistrzostw Europy pokonali srebrnych medalistów poprzedniej imprezy – Bośnię i Hercegowinę 1:0 (1:0). W składzie Polski jest pięciu kapłanów diecezji kieleckiej.

W pierwszej połowie częściej atakowali Bośniacy. Jednak po jednym z kontrataków Polacy wywalczyli rzut karny, który zamienili na bramkę. Bramkarza rywali mocnym strzałem pokonał ks. Krzysztof Sosnowski. Pod koniec pierwszej części meczu „biało-czerwoni” przejęli inicjatywę i kontrolowali wynik spotkania.

Reprezentanci naszego kraju podzieleni są na dwa składy: „piątkę zamojską i kielecką”. Drugą połowę, tak jak pierwszą rozpoczęli kapłani diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Gra od początku była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie znacznej przewagi. Pod koniec spotkania drużyna z Bałkanów miała przewagę, lecz udało im się stworzyć jedną groźną sytuację, którą bezprecedensowo zmarnowali.

Rywalami „biało-czerwonych” w finale będą Portugalczycy, którzy pokonali w półfinale Słowaków 3:0 (0:0). Początek meczu około godziny 18.

O szansach polskich kapłanów specjalnie dla Radia eM Kielce opowiedział ksiądz Marek Łosak, kapitan drużyny oraz wikariusz parafii pw. św. Rozalii dz. i Św. Marcina b.w. w Zagnańsku. Więcej TUTAJ.

Kapłani naszej diecezji na Mistrzostwach: ks. Marek Łosak, ks. Dariusz Snochowski, ks. Michał Kacprzyk oraz bracia bliźniacy ks. Łukasz i Tomasz Chowaniec. Ich trenerem od wielu lat jest były piłkarz kieleckiej Korony, a obecnie trener grup młodzieżowych tego klubu – Marek Parzyszek.