KOŚCIÓŁ
Przed nami halowe Mistrzostwa Polski księży. Zagra także diecezja kielecka
 
                             
                            W najbliższy weekend rozpoczną się Mistrzostwa Polski Księży w halowej piłce nożnej. W tym roku gospodarzem turnieju jest archidiecezja gdańska.
W piątek do rywalizacji w Wejherowie i Rumii stanie 18 zespołów, które rywalizować będą w czterech grupach. Losowanie już 21 kwietnia.
– Niezależnie od tego z jakimi rywalami się będziemy mierzyć jedziemy nad morze, żeby zdobyć medal. W minionym roku wywalczyliśmy drugie miejsce, ale teraz jedziemy w pełnym składzie, więc jesteśmy pełni optymizmu – opowiada ks. Marek Łosak, kapitan zespołu.
Diecezje kielecką będzie reprezentować 10 księży: Tomasz Równicki, Michał Kacprzyk, Łukasz i Tomasz Chowaniec, Damian Liwocha, Arkadiusz Pasoń, Dariusz Snochowski, Stanisław Kostucha, Mateusz Szostak oraz Marek Łosak. Opiekunem zespołu jest ks. Grzegorz Olejarczyk.
 
             
             
            ![[FOTO] Nowy magazyn Caritas Diecezji Kieleckiej](/media/k2/items/cache/066da897368242869c7877d607c01654_L.jpg) 
             
             
             
             
             
            
 
											
	

![[FOTO] Nowy magazyn Caritas Diecezji Kieleckiej](/media/k2/items/cache/066da897368242869c7877d607c01654_XS.jpg)


 
	