Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Przed nami Marsz dla Życia i Rodziny

poniedziałek, 29 maja 2023 12:07 / Autor: Michał Łosiak
Przed nami Marsz dla Życia i Rodziny
Fot. Wojciech Dudkowski
Przed nami Marsz dla Życia i Rodziny
Fot. Wojciech Dudkowski
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, ulicami Kielc przejdzie po raz kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Bądź godny imienia ojca! Bądź godna imienia matki!”.

W tym roku uczestnicy będą mieli okazję powrócić do słów św. Jana Pawła II z homilii wygłoszonej 22 lata temu podczas Mszy Świętej w Masłowie.

– Będziemy radośnie maszerować, aby zamanifestować nasze przekonanie, że życie ludzkie jest wartością i najcenniejszym darem, jaki otrzymaliśmy. Dlatego należy je chronić za wszelką cenę. Chcemy przypomnieć słowa naszego świętego, Honorowego Obywatela Kielc, który na świętokrzyskiej ziemi wskazywał, że aby dzieci mogły czcić swoich rodziców zgodnie z przykazaniem, muszą być uważane i przyjmowane jako bezcenny dar Boży – tłumaczy Włodzimierz Rybczyński, starosta marszu, reprezentujący wspólnotę Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie.

Organizatorzy podkreślają, że ich pragnieniem jest wyrażenie wsparcia dla wszystkich rodzin oraz zachowanie poszanowania dla godności każdego człowieka.

– Naszym celem jest wyrażenie silnego przywiązania do wartości rodzinnych i publiczne manifestowanie naszej radości z bycia częścią rodziny. Marsz stanowi także doskonałą okazję do spotkania osób, które podzielają te same wartości co my. Uczestnicy tego wydarzenia to zarówno młode rodziny z dziećmi, osoby w różnym wieku, osoby niepełnosprawne, jak również przedstawiciele różnych ruchów, stowarzyszeń i wspólnot – mówi Tomasz Bogucki, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Kieleckiej.

Wydarzenie poprzedzi Msza Święta w intencji życia i rodziny w kieleckiej katedrze, która rozpocznie się o godzinie 16. Po niej, na Placu Najświętszej Maryi Panny, uformuje się kolumna marszowa, która po godz. 17 przejdzie ulicą Czerwonego Krzyża, Wesołą, Mickiewicza, Ewangelicką, Sienkiewicza i Staszica. Marsz dla Życia i Rodziny zakończy się radosnym festynem przy muszli koncertowej Parku Miejskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO