KOŚCIÓŁ
Przed nami przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju


Już w niedzielę (10 grudnia) do diecezji kieleckiej dotrze Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze przekażą je Biskupowi Kieleckiemu Janowi Piotrowskiemu podczas Mszy Świętej w kościele św. Wojciecha w Kielcach o godzinie 18.
Płomień rozpalany jest corocznie w betlejemskiej Grocie Narodzenia. Stamtąd niesiony jest dalej na cały świat. Polscy harcerze i harcerki odbiorą je od słowackich skautów w Zakopanem. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Czyńmy pokój”.
– Płomień i świeca stały się nieodłącznym elementami Bożego Narodzenia, a palący ogień - symbolem braterstwa, pokoju i pomocy bliźnim. Każdy może wziąć udział w sztafecie i stać się człowiekiem niosącym światło. Może ono rozproszyć ciemność i wypełnić przestrzeń nowym blaskiem. Łączy wszystkich ludzi, niezależnie od pochodzenia czy wyznania – tłumaczy hm. Agnieszka Stochmal z Chorągwi Kieleckiej ZHP.
Po dotarciu do naszej diecezji, światło będzie przekazywane do parafii i instytucji. Akcja odbywa się od ponad 30 lat.



![[FOTO+VIDEO] Uwielbili Pana Boga w Centrum Kielc](/media/k2/items/cache/0b0aa366ff3263899c6f7b5d1c97ade2_L.jpg)
![[TRANSMISJA] Rozpoczęło się Uwielbienie w Centrum Miasta](/media/k2/items/cache/afecc428c0e0fed878d6188f52d125e4_L.jpg)



