Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Sukces Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek. Jest najlepsza w Kielcach

piątek, 26 lutego 2021 15:00 / Autor: Beata Kwieczko
Sukces Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek. Jest najlepsza w Kielcach
Sukces Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek. Jest najlepsza w Kielcach
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Maryi z Nazaretu w Kielcach zajęła pierwsze miejsce w rankingu najlepszych szkół podstawowych w mieście. Zestawienie przygotował portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl.

Ranking najlepszych szkół powstał na podstawie danych uzyskanych od Centralnej Komisji Edukacyjnej oraz Okręgowych Komisji Edukacyjnych. Został on oparty na wynikach egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, z matematyki oraz z języka angielskiego. Dodatkowym kryterium były wyniki z olimpiad przedmiotowych. Pod uwagę były brane osoby, które zostały laureatami, finalistami, medalistami lub te, które zdobyły wyróżnienie w ostatnim etapie olimpiady. W rankingu można było uzyskać maksymalnie 100 punktów. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Maryi z Nazaretu w Kielcach zdobyła ponad 74 punkty.

– Z jednej strony jestem zaskoczona tym wynikiem, a z drugiej jest to potwierdzenie ogromnego wkładu pracy nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy motywują swoje dzieci do pracy. Widać było, że uczniom, którzy byli oceniani, zależy nie tylko na wynikach, ale na zdobywaniu wiedzy, zwłaszcza że przez większość czasu pracowali zdalnie – mówi siostra Urszula Ściurka, dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Maryi z Nazaretu w Kielcach.

Siostra Elżbieta Witek, nauczycielka języka angielskiego potwierdza, że uczniowie musieli zapracować na sukces. – Wszyscy mają oczekiwania, że w naszej szkole są bardzo zdolni uczniowie, ale każdy z nich ma inne możliwości. Jest w nich bardzo duży potencjał, ale są różni, także tacy, którzy oczekują motywacji i wsparcia – stwierdza.

– Ten sukces to motywacja do dalszej pracy, bo po pierwszych chce się jeszcze więcej pracować i osiągać kolejne – dodaje.

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Maryi z Nazaretu byli laureatami konkursów z matematyki, biologii i języka angielskiego. Obecnie do szkoły uczęszcza 306 uczniów, którzy uczą się w 12 klasach od I do VII. W tym roku szkolnym nie ma klasy VIII. W placówce pracuje 42 nauczycieli.

Drugie miejsce w rankingu najlepszych szkół podstawowych w Kielcach zajęła Szkoła Podstawowa nr 28 im. Żołnierzy 4pp Czwartaków, a trzecie Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO