Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Szedł z krzyżem przez całą Polskę. W styczniu odwiedzi Kielce

wtorek, 29 grudnia 2020 09:07 / Autor: Michał Łosiak
Szedł z krzyżem przez całą Polskę. W styczniu odwiedzi Kielce
Fot. FB/Państwo Boże
Szedł z krzyżem przez całą Polskę. W styczniu odwiedzi Kielce
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Przeszedł całą Polskę z piętnastokilowym krzyżem na ramieniu w intencji ocalenia naszego kraju, a jego historię opisywały ogólnopolskie media. Michał Ulewiński już w Nowy Rok odwiedzi parafię Ducha Świętego w Kielcach podczas rozpoczynającego się nawiedzenia figury Matki Bożej Fatimskiej.

Michał Ulewiński ma 27 lat. Pewnego dnia wziął w ramiona piętnastokilogramowy krzyż i przeszedł prawie 1700 kilometrów od nadmorskiej miejscowości Różaniec na Giewont oraz z Gniezna do Sokółki. – Pomysł na wyprawę wyszedł z rozważania Pisma Świętego, a konkretnie Apokalipsy św. Jana Apostoła, gdy czytałem o pieczęci Boga Żywego. Wówczas dowiedziałem się, że chodzi o znak Krzyża Świętego. Stwierdziłem, że ja – będąc Świątynią Ducha Świętego, jak każdy z nas mogę przyczynić się do swoistego opieczętowania całej Polski i zachowania naszego kraju od kary za grzechy – tłumaczył w rozmowie z Radiem eM Kielce Michał Ulewiński.

W Nowy Rok, Eucharystią o godzinie 18 w parafii Ducha Świętego w Kielcach rozpocznie się tygodniowa peregrynacja figury Matki Bożej.

Ogólnopolska inicjatywa ta została zaplanowana na dwanaście miesięcy i obejmie dwanaście miast zw Polsce. Ma to być szczególny czas modlitwy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP i zawierzenia rodzin Jezusowi przez Maryję.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO