KOŚCIÓŁ
Szopki bożonarodzeniowe ze 115 krajów świata


Ponad 300 szopek bożonarodzeniowych ze 115 krajów świata będzie można oglądać przez cały styczeń w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach.
Z gliny afrykańskiej, szlachetnego drzewa, porcelany a nawet blaszanych puszek - łącznie 300 różnych szopek znalazło się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach. Wszystkie zgromadził, a następnie podarował Sanktuarium ksiądz Prałat Krzysztof Pastuszak. Szopki zachwycają nie tylko różnorodnością, ale także wiekiem – mówi ksiądz Jerzy Ostrowski, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Kielcach.
Ekspozycja ma nie tylko przybliżyć tajemnicę wcielenia Syna Bożego, ale także pokazać uniwersalny charakter wiary w Boga.
Obok ekspozycji szopek bożonarodzeniowych przygotowana została także wystawa fotografii pejzaży świętokrzyskich i rezerwatów Kielecczyzny. Autorem zdjęć jest pan Andrzej Piotrowski - przewodnik, fotograf, nauczyciel i miłośnik piękna Ziemi Świętokrzyskiej.
Zarówno szopki, jak i fotografie będzie można oglądać w każdą niedzielę i święta w styczniu 2016 roku, w godzinach od 15:30 do 17:30.


![[FOTO+VIDEO] Uwielbili Pana Boga w Centrum Kielc](/media/k2/items/cache/0b0aa366ff3263899c6f7b5d1c97ade2_L.jpg)
![[TRANSMISJA] Rozpoczęło się Uwielbienie w Centrum Miasta](/media/k2/items/cache/afecc428c0e0fed878d6188f52d125e4_L.jpg)




