Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Trzech Króli w Kielcach. Wspólne kolędowanie i monarchowie w katedrze

poniedziałek, 04 stycznia 2021 07:55 / Autor: Michał Łosiak
Trzech Króli w Kielcach. Wspólne kolędowanie i monarchowie w katedrze
Fot. Wiktor Żelazny
Trzech Króli w Kielcach. Wspólne kolędowanie i monarchowie w katedrze
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W środę, 6 stycznia, obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Z tej okazji w bazylice katedralnej odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta, a po niej odbędzie się wspólne kolędowanie wraz z trzema królami, transmitowane przez emkielce.pl.

Uroczystość obchodzona jest na pamiątkę dotarcia Mędrców ze Wschodu do nowonarodzonego Jezusa oraz oddania Mu przez nich pokłonu. Święto przypomina nam o objawieniu Boga człowiekowi i uzdalnia do lepszego poznania Stwórcy. W naszej tradycji 6 stycznia zwany jest popularnie Świętem Trzech Króli.

Co roku, także w Kielcach, odbywały się w całej Polsce barwne korowody z udziałem trzech królów. Choć ze względu na pandemię w 2021 roku w naszym mieście taki pochód się nie odbędzie, to jednak monarchów nie zabraknie.

Pojawią się oni na Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej Mariana Florczyka o godzinie 13 w kieleckiej katedrze.

– Po Eucharystii w bazylice katedralnej będziemy kolędować razem ze zgromadzonymi wiernymi. Pandemia nie przeszkodzi nam w świętowaniu i zanoszeniu modlitw o błogosławieństwo dla naszego miasta. Serdecznie zachęcamy do włączenia się we wspólny śpiew. Chcemy uczcić Pana Jezusa, który objawia się tego dnia człowiekowi, ludom i narodom – mówi biskup Marian Florczyk.

Transmisję Mszy Świętej i wspólnego kolędowania przeprowadzimy na naszej stronie internetowej – emkielce.pl.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO