Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Msza Święta w Bukowej i Apel we Włoszczowie. Pielgrzymka zmierza w kierunku Jasnej Góry

poniedziałek, 10 sierpnia 2020 13:07 / Autor: Michał Łosiak
[FOTO] Msza Święta w Bukowej i Apel we Włoszczowie. Pielgrzymka zmierza w kierunku Jasnej Góry
Fot. ks. Hubert Równicki
[FOTO] Msza Święta w Bukowej i Apel we Włoszczowie. Pielgrzymka zmierza w kierunku Jasnej Góry
Fot. ks. Hubert Równicki
Michał Łosiak
Michał Łosiak

39. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już piąty dzień idzie w kierunku częstochowskiego sanktuarium. Dziś pielgrzymi wzięli udział w Mszy Świętej w Bukowej i zmierzają w kierunku Włoszczowy.

Wczoraj pielgrzymi przeszli przez Piekoszów i zatrzymali się w Wiernej Rzece. Dziś o godzinie 7 wyruszyli w dalszą wędrówkę do jasnogórskiego sanktuarium. – Jak co roku tego dnia idziemy do Włoszczowy. Przystanek na Mszę Świętą mamy w Bukowej. Do południa w sztafecie idzie grupa czerwono-czarna, a po południu czerwono-niebieska – informuje ks. Grzegorz Stachura, kierownik duchowy pielgrzymki.

Mszy Świętej w Bukowej przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. – To dla nas zawsze gościnne miejsce. Wszyscy doświadczamy duchowych przeżyć, ale najistotniejszym momentem jest zawsze Najświętsza Ofiara. To z niej chcemy zaczerpnąć łask, aby wzrastała w nas wiara, nadzieja i miłość –  zauważył pasterz naszej diecezji. Homilię w trakcie Eucharystii wygłosił ks. Leszek Starczewski.

– Eucharystia jest miejscem uzdrawiającej wiary, ale najpierw jest tajemnicą. Tajemnica różni się tym od zagadki, że zagadkę można odgadnąć, a tajemnica zawsze ma jeszcze coś do powiedzenia. Bóg jest tajemnicą i Eucharystia, w którą On się angażuje z pasją, niech również będzie tajemnicą i czymś, co nas przerasta – tłumaczył ks. Leszek Starczewski.

Posłuchaj całej homilii:

Kolejnym tematem, który rozważają pielgrzymi podczas dzisiejszego etapu modlitewnej wędrówki jest Tajemnica Wiary.

– To co dzieje się w sferze naszego intelektu, spojrzenie na relacje z najbliższymi, czy to, jak pojmujemy miłość – wszystko zależy od tego, czy jesteśmy ludźmi wierzącymi, czy nie – wyjaśnia ks. Adam Wilczyński, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Posłuchaj całej konferencji: http://em.kielce.pl/kosciol/audio-konferencje-pielgrzymkowe-dzien-5-tajemnica-wiary

Pielgrzymka to okazja nie tylko do wspólnego przeżywania swojej wiary, ale również do modlitwy w wielu intencjach. – Podobno gdy jest dużo intencji, to jest dużo bąbli i tak było na pierwszej mojej pielgrzymce, kiedy miałam 33 bąble. Niesiemy jednak nie tylko swoje sprawy, ale również intencje ludzi, którzy nas o to proszą – mówi nam Ola.

Jeszcze dziś pielgrzymi dotrą do Włoszczowy, gdzie wezmą udział w Apelu Jasnogórskim. Jutro wyruszą w kierunku Koniecpola.

Your Website Title
How to Share With Just Friends

How to share with just friends.

Posted by Facebook on Friday, December 5, 2014
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO