Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Wsparliśmy misje. Zebrano ponad trzy tysiące złotych

poniedziałek, 05 grudnia 2022 15:57 / Autor: Łukasz Czerwiak
Wsparliśmy misje. Zebrano ponad trzy tysiące złotych
Wsparliśmy misje. Zebrano ponad trzy tysiące złotych
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Od początku września do końca listopada przed czteroma kieleckimi świątyniami zbierano elektroodpady. Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na budowę studni w Czadzie. Prace mają rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Dzięki hojności naszych diecezjan sfinansowano już klinikę okulistyczną na Jamajce oraz pięć studni w Afryce, a w planach jest już budowa kolejnej. Misjonarze podkreślają, że są one podstawową rzeczą jaką należy wybudować na misji, gdyż częstym widokiem są kobiety, które wraz z dziećmi chodzą po wodę do rzeki, a w sytuacjach ekstremalnych biorą ją nawet z kałuż.

– Zebraliśmy ponad trzy tysiące, to bardzo dużo. Budowa takiej studni w Afryce kosztuje około 13 tysięcy, czyli mamy już sporą część. Nasza akcja się bardzo spodobała. Mam już sygnały z innych parafii, że chcą zbierać elektrośmieci. Do inicjatywy powrócimy w przyszłym roku – mówi Władysław Burzawa, koordynator projektu.

Przy zbiórkach odpadów pomagała lokalna firma MB Recycling.

– Przez cały czas zbieramy makulaturę przed niektórymi kieleckimi parafiami. Kontenery stoją m.in. przed kościołem św. Maksymiliana, św. Jadwigi, św. Stanisława czy u Kapucynów oraz przy kieleckiej katedrze. Można tam wrzucić makulaturę nieposegregowaną, my ją sprzedajemy i w taki sposób wspieramy misje – uzupełnia Władysław Burzawa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO