Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

"Wyślij pączka do Afryki" i pomóż potrzebującym

poniedziałek, 08 lutego 2021 12:31 / Autor: Beata Kwieczko
"Wyślij pączka do Afryki" i pomóż potrzebującym
"Wyślij pączka do Afryki" i pomóż potrzebującym
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Po raz dziewiąty ruszyła ogólnopolska akcja braci Kapucynów "Wyślij pączka do Afryki". Polega ona na tym, żeby w karnawale, a szczególnie w Tłusty Czwartek, podzielić się słodkimi pączkami z głodującymi dziećmi w Afryce. Pieniądze zostaną przeznaczone na projekty pomocowe, edukacyjne i charytatywne, które realizują misjonarze kapucyni.

Akcja, która wcześniej odbywała się w szkołach, w tym roku ze względów bezpieczeństwa epidemicznego została przeniesiona do internetu. Pieniądze, które uda się zebrać, zostaną przeznaczone na ostry dyżur pediatryczny oraz remont pawilonu ginekologiczno-położniczego i rozbudowę laboratorium analitycznego w szpitalu w Ngaoundaye i dożywianie osieroconych dzieci w parafii Ndim, świetlicę środowiskową oraz wsparcie dwóch placówek przedszkolnych i edukację dzieci z buszu w parafii Bocaranga, pomoc rodzinom, osobom chorym, ubogim i niepełnosprawnym oraz budowę dwóch studni głębinowych w Bam - Czadzie, przebudowę parafialnego boiska do gry w koszykówkę w Cocobeach - Gabonie, a także remont trzech kaplic w Bang, Mann i Ngbama.

– Chcemy uwrażliwić ludzi w Polsce na potrzeby, biedę i głód, który panuje w głębi Afryki, szczególnie w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie. Akcja polega na tym, że zamiast pączka wysyłamy e-pączka, czyli zamiast objadać się pączkami, możemy sobie czegoś odmówić i komuś pomóc. E-pączka możemy wysłać przez stronę www.paczek.kapucyni.pl lub dokonać wpłaty na konto fundacji. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dzielić się dobrem do udziału w tej akcji – apeluje brat Jerzy Steliga, sekretarz misyjny w zakonie Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincji Krakowskiej, który przez 15 lat pracował na misjach w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej.

W tym roku bracia Kapucyni chcą zrealizować w Afryce 19 projektów o łącznej wartości 680 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie www.paczek.kapucyni.pl oraz na Facebooku.

Organizatorem akcji jest Fundacja Kapucyni i Misje.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO