Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Zbliża się Noc Świętych. Sprawdź, w których parafiach się odbędzie

czwartek, 21 października 2021 11:37 / Autor: Wojciech Dudkowski
Zbliża się Noc Świętych. Sprawdź, w których parafiach się odbędzie
Zbliża się Noc Świętych. Sprawdź, w których parafiach się odbędzie
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

31 października wiele katolickich wspólnot obchodzi Wigilię Wszystkich Świętych, znaną również jako Noc Świętych. W kościołach organizowane są adoracje i czuwania przy relikwiach. Najmłodsi przebierają się za swoich patronów, a na ulice miast wychodzą procesje.W tym roku nabożeństwa odbędą się w wielu kościołach diecezji kieleckiej

– Wszystkich Świętych nie jest dniem smutnym, ale radosnym. Na nowo wpatrujemy się w postacie świętych, które mogą być dla nas wszystkich inspiracją. Noce Świętych odbywają się w naszej diecezji już od 15 lat, inicjatorem był ks. Sławomir Sarek. Z biegiem lat coraz więcej parafii decyduje się na organizowanie takich nabożeństw – mówi ks. Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Biskup Kielecki Jan Piotrowski weźmie udział w Nocy Świętych w kościele Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie. Rozpocznie się ona od Mszy Świętej o godzinie 18. Po niej odbędzie się modlitewne czuwanie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i relikwiach świętych. Będzie można także wysłuchać świadectw i historii życia świętych.

– W tym roku chcemy skupić uwagę na dwóch postaciach: błogosławionym Karolu de Foucauld oraz Służebnicy Bożej Paulinie Jaricot. To bardzo dobra okazja, by oderwać wzrok od tego, co przyziemne, ale popatrzeć na to, co nasi patronowie wnoszą w nasze życie – zachęca ks. Boryń.

Podobne nabożeństwa odbędą się także w innych kieleckich świątyniach: Chrystusa Króla na Baranówku (19:00) oraz błogosławionego Jerzego Matulewicza na Ślichowicach (19:00). W kościele Przemienienia Pańskiego na Białogonie natomiast, podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00 świętowana będzie Niedziela ze świętymi. Dzieci, które przyjdą na tę Eucharystię proszone są o przebranie się za swoich patronów.

Wieczorne modlitwy za wstawiennictwem świętych odbędą się także w parafiach poza Kielcami – w Bielinach (19:00), Małogoszczu (18:00), Miechowie (19:00), Piekoszowie (17:00), Sędziszowie – kościół św. Brata Alberta (16:30), Skale (19:00), Słomnikach (19:00) i Stopnicy (19:00)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO