KOŚCIÓŁ

Znowu srebrny medal dla diecezji kieleckiej

sobota, 22 kwietnia 2023 14:09 / Autor: Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Za nami XVII Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej. W finale turnieju rozgrywanego w Wejherowie i Rumii, nasi księża przegrali z diecezją zamojsko-lubaczowską 0:2 (0-2).

W drodze do finału kielczanie pokonali gospodarzy turnieju 3:0. Z kolei ich rywale, w drugim półfinale rozgromili diecezję białostocką 6:0. Więcej o poczynaniach naszych księży pisaliśmy: TUTAJ

Ten zestaw finałowy Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej to już tradycja, ponieważ te zespoły kolejny raz z rzędu spotkały się na tym etapie rozgrywek. Przed dwoma laty diecezja kielecka wygrała aż 6:0, lecz w minionym roku musiała uznać wyższość rywala i po zaciętym spotkaniu przegrała 2:3.

Od samego początku tegorocznego meczu finałowego to reprezentanci Zamojszczyzny przeważali. W pierwszej połowie próbowali tworzyć sytuacje, ale nie potrafili wygrać pojedynku z ks. Michałem Kacprzykiem.

Jednak po strzale prawie z połowy, nasz golkiper interweniował dosyć niefortunnie i piłka prześlizgnęła mu się między palcami. Po wznowieniu gry reprezentanci diecezji kieleckiej rzucili się do ataku, po chwili zostali skontrowani i było już 0:2.

Pod koniec pierwszej połowy ks. Dariusz Snochowski sprytnie rozegrał rzut wolny, ale strzał ks. Marka Łosaka przeszedł tuż koło słupka bramki rywala.

Po przerwie znowu zaatakowali kapłani z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, jednak po raz kolejny czujny był ks. Kacprzyk.

W dalszej części spotkania oba zespoły szukały swoich okazji, jednak żadna z nich nie mogła stworzyć stuprocentowej sytuacji.

Nie pomagały także próby braci bliźniaków i kapitana naszego zespołu. Najpierw rywala minął ks. Łukasz Chowaniec, ale jego strzał minął bramkę. Trzy minuty przed końcem spotkania spróbował jego brat, lecz jego próba skończyła się niepowodzeniem. Po chwili mocno uderzył ks. Marek Łosak, ale świetnie interweniował bramkarz rywali.

Srebrne medale wywalczyli księża: Tomasz Równicki, Michał Kacprzyk, Damian Liwocha, Arkadiusz Pasoń, bracia bliźniacy Łukasz i Tomasz Chowaniec, Dariusz Snochowski, Stanisław Kostucha, Mateusz Szostak oraz kapitan zespołu Marek Łosak.