Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

W najbliższą sobotę kino "Fenomen" wznawia działalność

środa, 17 czerwca 2020 08:44 / Autor: Beata Kwieczko
W najbliższą sobotę kino "Fenomen" wznawia działalność
W najbliższą sobotę kino "Fenomen" wznawia działalność
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Od soboty wznawia działalność Studyjne Kino Fenomen, mieszczące się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Widzowie zobaczą pokaz filmu niemego "Karawana" z 1923 roku, jednego z pierwszych westernów w historii kina. Projekcji towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu zespołu "Greger Garage".

"Karawana" w reżyserii Jamesa Cruze’a to pierwszy epicki western w dziejach kina, zrealizowany z ogromnym rozmachem inscenizacyjnym oraz niezwykłą dbałością o wierność szczegółom. Film należy uznać także za pierwsze wybitne dokonanie w historii gatunku. I nie tylko jego epicki rozmach jest tutaj decydujący: tysiące statystów, czterysta wozów, ogromny jak na owe czasy budżet - kilkaset tysięcy dolarów, a również inne ważne elementy: świetne, niemal paradokumentalne zdjęcia Karla Browna i naturalistyczna, pozbawiona nadekspresji gra aktorów.

Seans odbędzie się 20 czerwca o godzinie 19. Projekcji towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu zespołu "Greger Garage" w składzie: Przemek Greger gitara, Rafał Gęborek trąbka, Paweł Janaszek bas i Kamil Olesiński perkusja. W kasie kina można odebrać bezpłatne wejściówki na wydarzenie, ale ich liczba jest ograniczona. Osoby, które ich nie dostaną, będą mogły obejrzeć transmisję online z tego wydarzenia na portalu www.pik.kielce.pl.

Od niedzieli, 21 czerwca, kino "Fenomen" zaprasza na regularne seanse filmowe: 21 i 22 czerwca "Sala samobójców. Hejter", 25 czerwca bezpłatny pokaz filmu "Kuchnia polska" w ramach przeglądu "Historia w filmie", 26 do 29 czerwca "Marianne i Leonard: słowa miłości" i "Nędznicy". Od piątku 3 lipca, ruszają także wieczorne seanse filmowe pod rozgwieżdżonym niebem na wewnętrznym dziedzińcu Wojewódzkiego Domu Kultury.

Ponadto, od 21 maja kino "Fenomen" oferuje seanse online, wydarzenia filmowe oraz pokazy specjalne na platformie www.mojeekino.pl

Warunkiem uczestnictwa we wszystkich seansach filmowych jest akceptacja regulaminu kina "Fenomen", opracowana na potrzeby aktualnie obowiązującego reżimu sanitarnego.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO