Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Musical "Wybór" w wykonaniu Teatru Muzycznego Feeria

środa, 01 grudnia 2021 11:00 / Autor: Adrianna Linertowicz
Musical "Wybór" w wykonaniu Teatru Muzycznego Feeria
Musical "Wybór" w wykonaniu Teatru Muzycznego Feeria
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Siedem odsłon bohaterów, którzy stają w obliczu życiowych wyborów, ukazanych w sposób symboliczny i sugestywny. Każda z postaci podejmuje różne decyzje, a także... ponosi ich konsekwencje. Właśnie o tym będzie opowiadał musical pt. "Wybór".

– Libretto oraz kompozycje stworzyła 18-letnia aktorka, Oliwia Adamiec. Skomponowała utwory, ale też zaaranżowała ścieżki instrumentalne na pianino, skrzypce, wiolonczelę, flet, bas i perkusję. Muzyka wyróżnia się niezwykłą harmonią, jest poruszająca. Muzyczne motywy odnoszą się bezpośrednio do bohaterów musicalu,  a finałowy utwór łączy wątki występujące w poszczególnych piosenkach - mówi Edyta Ruszkowska z Działu Promocji i Marketingu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Musical  zostanie zaprezentowany w niedzielę, 5 grudnia, o godzinie 13 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Teatr Feeria działający w WDK skupia młodzież w wieku od 10 do 18 lat, która od przeszło trzech lat może doskonalić się w zakresie tańca, aktorstwa i śpiewu. Swoją filię posiada również Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO