Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Na pomoc walczącej Warszawie. Spotkanie patriotyczno-edukacyjne w Parku Miejskim

piątek, 13 sierpnia 2021 09:15 / Autor: Beata Kwieczko

"Na pomoc walczącej Warszawie". Taki tytuł będzie nosić spotkanie patriotyczno-edukacyjne, które odbędzie się 22 sierpnia w Parku Miejskim w Kielcach. Uczestnicy posłuchają pieśni patriotycznych i obejrzą film pt. "Powstanie Warszawskie".

– Szczególną przyczyną dla organizacji takiego wydarzenia w Kielcach jest fakt, że Korpus Kielecki Armii Krajowej, który podjął działania w kierunku przedarcia się do powstańczej Warszawy, był jedną z najliczniejszych, zorganizowanych formacji w czasie Powstania, które wykonało rozkaz gen. "Bora" Komorowskiego – informuje dr Wojciech Ostrowski, prezes zarządu Fundacji Współpracy Międzynarodowej im. Michała Boyma w Kielcach.

Spotkanie rozpocznie się koncertem pieśni Powstania Warszawskiego w wykonaniu aktorów, wokalistów i instrumentalistów zespołu wokalno-aktorskiego "Sonanto", a wieczór pamięci zwieńczy pokaz filmu pt. "Powstanie Warszawskie". W programie znajdzie się także prelekcja oraz inscenizacja w wykonaniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 4. Pułku Piechoty Legionów w Kielcach.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 22 sierpnia, o godzinie 17 w Muszli Koncertowej w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica w Kielcach. Wstęp jest bezpłatny.

– Gorąco zapraszamy do przybywania do Parku całymi rodzinami. Spotkanie będzie wspaniałą lekcją polskiej historii w wyjątkowej formie – zachęca dr Wojciech Ostrowski.

Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Obrony Narodowej, Fundacja Współpracy Międzynarodowej im. Michała Boyma i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4. Pułku Piechoty Legionów w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO