Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Napis "Kielce czytają" zostanie ułożony z książek na Placu Artystów

poniedziałek, 21 czerwca 2021 10:24 / Autor: Adrianna Linertowicz
Napis "Kielce czytają" zostanie ułożony z książek na Placu Artystów
Napis "Kielce czytają" zostanie ułożony z książek na Placu Artystów
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza kielczan do udziału w niezwykłej inicjatywie. Już niedługo, z okazji Święta Kielc, na Placu Artystów pojawi się napis "Kielce czytają" w całości zbudowany z książek. Każdy miłośnik czytelnictwa może włączyć się w akcję!

– "Kielce czytają" to hasło Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Chcemy zachęcić wszystkich mieszkańców do tego, abyśmy wspólnie ułożyli napis z książek, aby każdy wiedział, że kielczanie uwielbiają książki – mówi Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

– Pozycje, których już Państwo nie czytają, a którymi chcieliby się podzielić z innymi, można przynosić do naszych trzynastu filii do 26 czerwca. My przetransportujemy je na Plac Artystów i to właśnie z nich powstanie napis – dodaje.

Po zakończeniu akcji chętni będą mogli wybrać książki i zabrać je ze sobą do domu. Pozostałe będą rozłożone na półkach bookcrossingowych w całym mieście. Znajdują się one w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, jak i w instytucjach kulturalnych, m.in. w Kieleckim Centrum Kultury, Biurze Wystaw Artystycznych, Zameczku, ale także w Urzędzie Miasta oraz w dwóch kieleckich galeriach.

– Zależy nam na tym, aby książki były łącznikiem pomiędzy biblioteką, a czytelnikami. Chcemy, abyi wędrowały one i aby miały swoje drugie życie, dlatego też prosimy, aby po przeczytaniu zabranych książek odłożyć je na półki bookcrossingowe – tłumaczy Anna Żmudzińska.

Wydarzeniu będzie towarzyszyła jeszcze jedna ciekawa inicjatywa. To "Galeria żywych obrazów".

– Nasi bibliotekarze będą postaciami z dzieł artystów, którzy tworzyli na przestrzeni wieków. To będzie wspaniała wizualizacja i sądzę, że bspodoba siępPaństwu – zaprasza dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Układanie napisu rozpocznie się o godzinie 12 na Placu Artystów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO