Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

"Pasja" w odnowionej obsadzie

środa, 03 marca 2021 08:37 / Autor: Beata Kwieczko
"Pasja" w odnowionej obsadzie
"Pasja" w odnowionej obsadzie
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Zbliżają sie Święta Wielkanocne. Z tej okazji, jak co roku, Kielecki Teatr Tańca zachęca do obejrzenia "Pasji". Od premiery widowiska minęło 15 lat, ale wciąż porusza ważną tematykę.

Widowisko ukazuje temat męki Chrystusa w nieco inny sposób, niż w tradycjach liturgicznych. Głównymi bohaterami są Maria Magdalena i Judasz. Kielecki Teatr Tańca postanowił spojrzeć na miłość Jezusa poprzez Marię Magdalenę i Judasza, odsuwając fizyczność w tej historii na dalszy plan, a skupiając się nad wymową duchową. Poszczególne sceny pomyślane zostały jako teatralne obrazy-znaki, jakby stacje w drodze życia i drodze krzyżowej Jezusa.

"Pasję" wyreżyserowali Elżbieta i Grzegorz Pańtakowie. Premiera widowiska odbyła się 12 kwietnia 2006 roku na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca. W rolę Marii Magdaleny wcieliła się Ewelina Kubot, a głosu udzieliła jej Justyna Steczkowska. Judasza zagrał Grzegorz Pańtak, zaś głosu postaci udzielił Andrzej Piaseczny. W premierowym spektaklu wystąpiło 22 tancerzy, a także Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Jacka Rogali (60 muzyków), Chór Kameralny Fermata i studenci Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej (30 śpiewaków). Chór przygotowała i poprowadziła Ewa Robak.

Mimo upływu czasu, widowisko wciąż porusza ważną tematykę. Tym razem będzie można je zobaczyć w odnowionej obsadzie.

Spektakl zostanie wystawiony 19 marca o godzinie 19 na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru tańca. Bilety w cenie 30 złotych, 55 złotych  i 65 złotych do nabycia w kasie KTT. Rezerwacja pod numerem telefonu: 41 367 67 12.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO