Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

W maju zwiedzimy za darmo Wzgórze Zamkowe

wtorek, 04 maja 2021 15:50 / Autor: Beata Kwieczko
W maju zwiedzimy za darmo Wzgórze Zamkowe
W maju zwiedzimy za darmo Wzgórze Zamkowe
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W maju można zwiedzać bezpłatnie Wzgórze Zamkowe w Kielcach. Warto obejrzeć wystawy przygotowane przez Instytut Dizajnu oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

W Instytucie Dizajnu przez cały miesiąc odwiedzający będą mogli zwiedzać kilka wystaw.

– Są to "Przedmioty Domowe. Rzeczy w życiu człowieka" w przestrzeni Instytutu oraz "To miło, że Warszawa jest w Kielcach. Plakaty Oli Jasionowskiej" w czytelni. Oprócz tego, 14 maja w Galerii Głównej zostanie otwarta ekspozycja "Szkło w kolekcji BWA Sandomierz" – informuje Paula Dulnik z Instytutu Dizajnu w Kielcach.

Placówka jest czynna od wtorku do piątku w godzinach od 10 do 17 oraz w soboty i niedziele od 11 do 18. W godzinach od 13 do 14 jest przerwa na dezynfekcję.

Z kolei w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na zwiedzających czekają wystawy stałe oraz plenerowa, zatytułowana ''Ryzyko na co dzień. Saperzy z CPdMZ''.

Ośrodek jest otwarty od wtorku do piątku w godzinach od 9 do 17 (ostatnie wejście o 16), a w soboty i niedziele od 10 do 18 (pierwsze wejście o godzinie 10.30, a ostatnie o 16.30). Podobnie, jak w przypadku Instytutu Dizajnu, od godziny 13 do 14 odbywa się dezynfekcja.

Zwiedzających obowiązuje noszenie maseczek ochronnych w pomieszczeniach oraz o dezynfekcja rąk.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO