Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

W niedzielę w Busku "Etno Folk Festiwal"

czwartek, 17 czerwca 2021 15:17 / Autor: Beata Kwieczko
W niedzielę w Busku "Etno Folk Festiwal"
W niedzielę w Busku "Etno Folk Festiwal"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już w najbliższą niedzielę na terenach zielonych przed Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku - Zdroju odbędzie się "Etno Folk Festiwal". Podczas wydarzenia zaprezentują się młodzi utalentowani artyści, a także twórcy lokalni, którzy promują region świętokrzyski.

"Etno Folk" to festiwal nowoczesnego spojrzenia na sztukę ludową z ukazaniem jej na różnych płaszczyznach i w różnych formach i dziedzinach artystycznych.

– Festiwal to inicjatywa, której założeniem jest ukazanie etnicznych korzeni kultury, ale nie jako skansen lecz jako wciąż żywy, inspirujący i twórczy prąd, żyjący w nowych odczytaniach muzycznych, architektonicznych, fotograficznych, malarskich, jak również np. w najnowszych trendach modowych – mówi Leszek Kumański z Fundacji Kuman Team, która jest organizatorem wydarzenia.

W trakcie festiwalu odbędzie się jarmark z ciekawymi, nowymi propozycjami ludowego rękodzieła dekoracyjnego i wyposażenia domu oraz przedmiotów użytkowych z nowym odczytaniem ludowych motywów. W wydarzeniu wezmą również udział Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotują pyszne regionalne potrawy.

Na scenie wystąpią artyści lokalni, regionalni i krajowi.

– Przed publicznością zaprezentują się Kapela Sióstr Piotrowicz, afrykański zespół Bazobanga, Pozytywnie Nakręceni, zespół muzyki klezmerskiej Chmielnikers, kapela Jędrusie i Typowy Janus, Zespół Pieśni i Tańca Dom Kultury Małogoszcz oraz Piotr i Jagoda Gałka – wylicza Leszek Kumański.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa do 20. Wstęp jest bezpłatny. Współorganizatorem festiwalu jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO