Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Wiadomo, kto wyremontuje zabytkową siedzibę Teatru im. Stefana Żeromskiego

czwartek, 29 października 2020 08:48 / Autor: Beata Kwieczko
Wiadomo, kto wyremontuje zabytkową siedzibę Teatru im. Stefana Żeromskiego
Wiadomo, kto wyremontuje zabytkową siedzibę Teatru im. Stefana Żeromskiego
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Firma Anna-Bud z podkieleckiej Bilczy wygrała przetarg na modernizację zabytkowej siedziby Teatru im. Stefana Żeromskiego, która mieści się przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach.  Za wykonanie remontu zaproponowała ponad 82 miliony złotych.

Przypomnijmy, ofertę złożyły trzy firmy: Hochtief Polska - 99,327 miliona złotych, Tasbud - 98,974 miliona złotych oraz Anna Bud - 82,287 miliona złotych. Po ich rozpatrzeniu zapadła decyzja, że modernizacją zajmie się ta ostatnia.

Teatr założył na remont budżet w wysokości ponad 92 milionów złotych. Ma on być sfinansowany ze środków znajdujących się w budżecie województwa świętokrzyskiego, ministerstwie kultury, środków unijnych oraz z Funduszy Norweskich.

Koncepcję przebudowy przygotowała pracownia WXCA z Warszawy. W wyremontowanej siedzibie będzie dwukondygnacyjne foyer i sala wielofunkcyjna, przeznaczona na organizację różnych wydarzeń. Nowością będzie wybudowanie kondygnacji podziemnej z przeznaczeniem na magazyny. Powstanie też nowoczesne studio nagrań wraz z reżyserką i poszerzona zostanie przestrzeń dla aktorów. Przebudowane zostanie także poddasze, które będzie spełniało funkcje techniczne i administracyjne.

Możliwe, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO