Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Na kawę z psem? Czemu nie!

piątek, 22 maja 2020 12:02 / Autor: Aleksandra Rękas
Na kawę z psem? Czemu nie!
Na kawę z psem? Czemu nie!
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Widok psa w kawiarni czy galerii handlowej dziwi coraz mniej, a w Kielcach przybywa lokali, które zapraszają do siebie gości wraz z ich pupilami. W związku ze zbliżającym się okresem urlopowym, możliwość zabrania ze sobą czworonoga na obiad czy wycieczkę jest ogromnym ułatwieniem dla miłośników zwierząt.

W naszym mieście, na pyszną kawę w towarzystwie psa można wybrać się do Calimero Cafe, przy Solnej 4a/11.

- My od samego początku naszego funkcjonowania na rynku mieliśmy taką możliwość. Obserwujemy dużą zmianę w tej kwestii, coraz więcej lokali zaprasza do siebie klientów wraz z czworonogami. Cała nasza ekipa kocha zwierzęta, angażujemy się także w pomoc dla schronisk, więc to rozwiązanie było dla nas naturalne – informuje Mariusz Marzecki, właściciel Calimero Cafe.

Zwierzaki, które przyprowadzane są do lokalu powinny być trzymane na smyczy.

- Wszystkie psiaki, które u nas się zjawiły zachowywały się grzecznie i siedziały przy krześle właściciela. Dla każdego czworonoga mamy miskę z wodą. Zdarza się, że goście przynoszą własne koce, by pies mógł sobie usiąść na kolanach właściciela. Oczywiście zwierzaki nie mogą biegać po lokalu. Goście bardzo pozytywnie reagują na możliwość przyjścia z psem do kawiarni, zwłaszcza zachwycone są dzieci. Przypominam sobie tylko jedną sytuację, gdy starsza pani była niezadowolona z tego, że w lokalu są zwierzęta – dodaje Mariusz Marzecki.

Z kolei na dania wegańskie możemy wybrać się w towarzystwie czworonoga do Lemon Tree, przy Bodzentyńskiej 2.

- Wychodzimy naprzeciw potrzebom osób, które chcą ze swoim pupilem wyjść na miasto. Zwierzaki nigdy nikomu nie przeszkadzały, a dlaczego by podczas spaceru z czworonogiem nie usiąść na chwilę na kawę, czy obiad. Traktujemy psy jak członków rodziny, dlatego rozumiemy to, że ktoś woli wziąć ze sobą psa niż zostawiać go samego w domu. Klienci bardzo pozytywnie reagują na taką możliwość – mówi Urszula Majewska z restauracji Lemon Tree.

W przypadku dłuższego wyjazdu, warto sprawdzić które hotele czy pensjonaty oferują możliwość noclegu także dla zwierząt. Z takiej opcji skorzystamy w Hostelu - Art Kielce, przy ulicy Sienkiewicza 4c.

- Kochamy zwierzęta i jesteśmy do nich przyjaźnie nastawieni. Chcemy ułatwić podróżnie osobom, które zabierają ze sobą swojego pupila. Serdecznie zapraszamy do siebie gości z psami czy kotami – zachęca Monika Bartosiewicz, właścicielka hotelu.

Za nocleg ze zwierzakiem trzeba uiścić dodatkową opłatę.

- Oczywiście wiąże się to z zupełnie innym przygotowaniem pokoju dla gościa. Po pobycie zwierzaka apartamenty są bardzo dokładnie sprzątane i ozonowane, likwidowane są zapachy. Opłata zależy od wielkości pieska. Dla każdego pupila mamy poduszki, miski i inne akcesoria. Jednak niezbyt często mamy okazję gościć u siebie zwierzęta – przeważnie zdarza się to przy okazji wystaw dla psów – wyjaśnia Monika Bartosiewicz.

Możliwość zwiedzania z psem dopuszcza także Muzeum Wsi Kieleckiej. 

- Nasz obiekt od zawsze jest przyjazny zwierzętom. To dość rzadkie jeśli chodzi o placówki muzealne, dlatego przypominamy i zachęcamy gości do przychodzenia z psami. Zwierzaki świetnie się u nas czują, teren jest ogromny więc dla każdego znajdzie się miejsce – mówi Beata Ryń, rzecznik Muzeum Wsi Kieleckiej.

MWK organizuje nawet wydarzenie adresowane specjalnie do miłośników zwierząt.

- Co roku odbywa się u nas Niedziela ze Świętym Franciszkiem. To impreza plenerowa, na której zobaczyć można wiele zwierzaków, nie tylko tych domowych. Pojawiają się wtedy lamy, króliki, czy kozy i – przeważnie są to zwierzaki porzucone. Na piknik zapraszamy oczywiście też gości z psami. Jeśli w tym roku będzie możliwość organizacji imprezy, to obędzie się ona w pierwszą niedzielę sierpnia.

Wygląda więc na to, że miłośnicy zwierząt w naszym regionie nie muszą zostawiać pupili w domach i śmiało mogą wybrać się z nimi na obiad, kawę, czy wycieczkę. Więcej punktów, które akceptują obecność zwierząt sprawdzimy na portalu piesnaurlopie.pl.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO