Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

[VIDEO+FOTO] Prezydent Andrzej Duda spotkał się z kielczanami

piątek, 19 czerwca 2020 16:57 / Autor: Michał Łosiak
[VIDEO+FOTO] Prezydent Andrzej Duda spotkał się z kielczanami
Fot. Wiktoria Zagórska-Strzelec
[VIDEO+FOTO] Prezydent Andrzej Duda spotkał się z kielczanami
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Państwo nowoczesne zbudowane jest na dwóch filarach: nowoczesnej gospodarce i wspierającej je mocnej tradycji – mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Kielc. W wiecu wzięły udział tłumy kielczan.

Wizyta w naszym mieście jest jedną z trzech, jaką odbył prezydent podczas pobytu w województwie świętokrzyskim. Dziś odwiedził on również Pińczów i Jędrzejów. W stolicy regionu Andrzej Duda przypomniał o działaniach, jakie podjął razem z rządem w sferze polityki socjalnej.

– Chcę dalej realizować to wielkie zadanie, jakim jest zmienianie Polski w zamożny, zachodnioeuropejski kraj. Bo taki jest cel. W Polsce ma się żyć na takim poziomie jak w bogatych krajach Unii Europejskiej. To dlatego właśnie najniższe wynagrodzenie wzrosło o 850 złotych. To dlatego średnie wynagrodzenie wzrosło o ponad 50 procent, żeby Polakom żyło się lepiej i przestali się martwić, jak w miesiącu zwiążą koniec z końcem. To dlatego wypłacamy 500 plus na każde dziecko w rodzinie. Polsce to się opłaca i ja państwu obiecuję, że w drugiej kadencji będą utrzymane te elementy wsparcia, które do tej pory otrzymaliście – zapewniał prezydent.

– Startuję w tych wyborach, bo chcę Polskę rozwijać i nie chciałbym, żeby ktoś ją cofnął w rozwoju. Chciałbym, żeby lepiej żyło się polskiej rodzinie. Dążymy jednak do tego, aby Polska rodzina żyła na takim poziomie, jak w zachodniej Europie. Chcę też, byśmy mieli w Polsce zachodnie płace. Pozwólcie mi kontynuować moją misję – dodał.

Prezydent Andrzej Duda wspomniał także o bezpieczeństwie militarnym Polski, a także o inwestycjach samorządowych, które jego zdaniem są kluczowe w rozwoju kraju. Mówił również o filarach, na których zbudowane powinno być państwo.

– Państwo nowoczesne zbudowane jest na dwóch filarach: nowoczesnej gospodarce i wspierającej je mocnej tradycji, która zachowała się w rodzinach. Polskich rodzinach, które wychowywały dzieci. To przyszłe pokolenia będą nas rozliczały z naszych działań i czy zdaliśmy ten ważny egzamin. Ja chcę zostawić Polskę nowoczesną, ale również opartą o fundament chrześcijański, na którym wyrosła polska kultura i tradycja. Chcę zamożnej Polski, ale także takiej, która będzie ostoją wartości.

(Fot. Wiktoria Zagórska-Strzelec)

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO