Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Interwencja. Co z boiskiem przy SP nr 27? „Nawierzchnia jest w dramatycznym stanie”

wtorek, 23 czerwca 2020 12:07 / Autor: Weronika Kępa
[FOTO] Interwencja. Co z boiskiem przy SP nr 27? „Nawierzchnia jest w dramatycznym stanie”
Fot. Michał Kasprzyk
[FOTO] Interwencja. Co z boiskiem przy SP nr 27? „Nawierzchnia jest w dramatycznym stanie”
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Z obiektu sportowego należącego do Szkoły Podstawowej numer 27 w Kielcach od lat korzystają nie tylko uczniowie, ale również miłośnicy sportu, mieszkańcy pobliskich osiedli, a także szkółki piłkarskie. Jak informuje nasz czytelnik, po latach intensywnego użytkowania, boisko wymaga natychmiastowego remontu.

Boisko zostało wybudowane w 2012 roku. - Od tego czasu służyło, bo teraz nie służy, mieszkańcom osiedla, uczniom pobliskiej szkoły oraz szkółkom piłkarskim. Kilka lat temu, z budżetu obywatelskiego za ponad milion złotych, zostało zakupione zadaszenie pneumatyczne umożliwiające uprawianie sportów przez cały rok - mówi nasz czytelnik, Michał Kasprzyk.

- Od tamtej pory boisko było eksploatowane od 8 rano do 22, od stycznia do grudnia, przez co sztuczna nawierzchnia jest w dramatycznym stanie. Są na niej dziury do betonu. Zagraża to życiu i zdrowiu osób tam trenujących. Dowiedziałem się, że boisko ma zostać zamknięte wraz z końcem roku szkolnego i będzie tak stało do momentu, aż znajdą się pieniądze na remont - informuje pan Michał.

Nasz czytelnik postanowił zbadać sprawę na własną rękę i skontaktował się z ekspertem z firmy zajmującej się produkcją i konserwacją tego typu obiektów. - Poinformował mnie, że potrzebny jest tu raczej generalny remont niż małe naprawy, więc szkoła raczej takich pieniędzy nie znajdzie. Reasumując: boisko, które miało służyć nam wszystkim, do którego wspólnie zakupiliśmy zadaszenie, będzie teraz stało nieużywane rok, może dwa, aż zostanie rozkradzione i na tym skończy się piłkarska historia osiedla Uroczysko - stwierdza.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27 podjęła już pierwsze kroki w sprawie. - Nie ulega wątpliwości, że nawierzchnia wymaga remontu, ponieważ jest użytkowana już od niemal dziesięciu lat. Złożyliśmy w tej sprawie stosowne dokumenty do Urzędu Miasta. Teraz czekamy na przydzielenie potrzebnych środków i poszukujemy firmy, która podjęłaby się tej wymiany. Stan boiska zagraża życiu i zdrowiu użytkowników, dlatego od 1 lipca obiekt zostanie zamknięty - informuje Małgorzata Sowa, dyrektor SP nr 27.

Urząd Miasta, choć przyznaje, że przygląda się sprawie, nie podaje żadnych konkretnych terminów realizacji inwestycji. - W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji i Kultury Rady Miasta, na której został podjęty temat wymiany nawierzchni boiska znajdującego się przy szkole numer 27. Będziemy poszukiwali środków na ten remont w budżecie miasta. Wstępnie szacujemy, że koszt inwestycji wyniesie 300 tysięcy złotych - informuje Tomasz Porębski, rzecznik UM Kielce.

O postępach w sprawie będziemy informować na bieżąco.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO