Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Prezes Korony spotkał się z prezydentem Wentą

czwartek, 02 lipca 2020 12:52 / Autor: Michał Łosiak
Prezes Korony spotkał się z prezydentem Wentą
Prezes Korony spotkał się z prezydentem Wentą
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dziś (czwartek) w Ratuszu odbyło się spotkanie prezesa Korony Kielce Krzysztofa Zająca z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą. Kielecki klub, w związku z niestabilną sytuacją finansową, liczy na wsparcie miasta. -  Temat dokapitalizowania pozostaje otwarty – mówi rzecznik prezydenta Kielc Tomasz Porębski.

Podczas spotkania prezes Krzysztof Zając przedstawił włodarzowi miasta sytuację finansową spółki. – Mimo trudnego okresu, jakoś funkcjonujemy. Katastrofalny jest jednak wynik sportowy i tu nie ma o czym mówić. Cieszy mnie fakt, że większościowy właściciel zostaje z nami, nawet jeśli spadniemy do pierwszej ligi. Wówczas z pewnością czekają nas zmiany sportowe. W najbliższym czasie potwierdzimy to, że zostanie z nami trener Maciej Bartoszek. Kluczowe będzie jednak dokapitalizowanie Korony. Sytuacja jest trudna, ale w miarę stabilna. Nie jest tragicznie, ale też nie jest dobrze – przyznaje Krzysztof Zając.

Wartość oczekiwanego wsparcia, m.in. z budżetu miasta,  to około pięć milionów złotych. – Rada Miasta, pod koniec ubiegłego roku, wyraziła zgodę na dokapitalizowanie spółki kwotą około 1,5 miliona złotych. Z uwagi na fakt, że wtedy nie doszło do dokapitalizowania, te środki, za sprawą kolejnej uchwały, zostały przeniesione do budżetu miasta na 2020 rok. Te środki w dalszym ciągu są zapisane w budżecie, dlatego temat dokapitalizowania spółki pozostaje z naszej strony otwarty – zapewnia Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO