Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Wakacje z Energią w KPT

środa, 08 lipca 2020 08:11 / Autor: Michał Łosiak
Wakacje z Energią w KPT
Fot. KPT
Wakacje z Energią w KPT
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego ruszyły „Wakacje z energią”. W ich ramach można wziąć udział w warsztatach popularnonaukowych, podziwiać specjalną wystawę i być świadkiem niezwykłych eksperymentów.

W trakcie wakacyjnej przygody z nauką uczestnicy warsztatów poznają zjawisko załamania promieni świetlnych, dowiedzą się na czym polegają iluzje optyczne, a także wykonają szereg eksperymentów związanych z tym zjawiskiem. Młodzi odkrywcy zajrzą także pod mikroskop, zamienią się w prawdziwych biologów, samodzielnie wykonując preparat mikroskopowy i bez wyciskania łez sprawdzą, co kryje w sobie cebula. Eksperymentując na wystawie, odkryją też świat energii. Dowiedzą się jak powstaje paliwo, zatankują "malucha", poznają zasady działania elektrowni wiatrowych i sprawdzą, ile energii zużywa tradycyjna żarówka, a ile lampa LED. 

We wtorki i środy odbywają się zajęcia „Optyka z przymrużeniem oka", w czwartki i piątki - „Pod mikroskopem". W sobotę naprzemiennie jeden z dwóch tematów. Do 11 lipca, można skorzystać ze zniżek za świadectwo w ramach akcji „Ceny za oceny" .

Młodzi kielczanie są również zaproszeni do Energetycznego Ogrodu Doświadczeń. Znajdują się tutaj: siłownia, zjeżdżalnie wykorzystujące różnice poziomów terenu, trampolina, karuzela napędzana w zupełnie nietypowy sposób, strefa optyczna, równoważnia i wiele innych interaktywnych atrakcji. Wstęp do Ogrodu jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat wakacji w ECN znajduje się na stronie: http://ecn.kielce.pl/index.php/pl/2020/06/24/wakacje-z-energia-energetyczne-centrum-nauki-kpt/.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO