Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Muszą stać, choćby były niepotrzebne. Ekrany akustyczne pod ochroną

czwartek, 09 lipca 2020 09:03 / Autor: Michał Łosiak
Muszą stać, choćby były niepotrzebne. Ekrany akustyczne pod ochroną
Muszą stać, choćby były niepotrzebne. Ekrany akustyczne pod ochroną
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ekrany akustyczne stojące ulicy Czarnowskiej nie będą mogły być zdemontowane przynajmniej do maja 2021 roku. Wszystko przez… czas trwania unijnego projektu, który uniemożliwia wykonywanie jakichkolwiek działań budowlanych.

Przypomnijmy, że o ekrany pytał kilka tygodni temu radny Michał Braun. Chodziło m.in. o konstrukcję przy ulicy Czarnowskiej.

Więcej: http://em.kielce.pl/miasto/39365-radny-pyta-o-ekrany-o-ekrany-akustyczne-czy-sa-potrzebne

Okazuje się, że ekrany muszą stać aż do zakończenia tzw. trwałości projektu unijnego, której termin zapisany jest w umowie. Ekrany przy ulicy Czarnowskiej zostały wykonane w ramach przebudowy ronda im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego. Do 17 maja 2021 roku miasto nie może rozpocząć przy nim żadnych prac budowlanych. – Zgodnie z decyzją środowiskową wydaną w 2008 roku musieliśmy tam zamontować ekrany – tłumaczy Tomasz Borek, inspektor ds. utrzymania obiektów mostowych w Miejskim Zarządzie Dróg.

Jak dodaje nasz rozmówca, po wspomnianym wyżej terminie może zostać przeprowadzona powtórna analiza hałasu. – Na jej podstawie podejmiemy decyzję co do demontażu niektórych ekranów – zaznacza.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO