Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Grupa MTN w Gaszyn Challenge. Pieniądze przekażą na leczenie Maciusia Cieślika

sobota, 25 lipca 2020 17:22 / Autor: Adrianna Linertowicz
Grupa MTN w Gaszyn Challenge. Pieniądze przekażą na leczenie Maciusia Cieślika
Grupa MTN w Gaszyn Challenge. Pieniądze przekażą na leczenie Maciusia Cieślika
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Członkowie klubu motoryzacyjnego MTN Kielce wzięli udział w piątkowym Gaszyn Challenge. Polega on na nominowaniu grupy mającej wykonać 10 pompek i wpłaceniu dowolnej kwoty na cel charytatywny. Pod kielecki hipermarket "Auchan" przyjechało blisko 500 aut i około 1000 osób. Pieniądze zasilą konto Fundacji Siepomaga, by wspomóc leczenie Maciusia Cieślika zmagającego się z SMA.

– MTN Kielce to klub motoryzacyjny, który zrzesza pasjonatów motoryzacji z całej Polski. Mamy za sobą już 10 lat działalności na mapie Polski, organizujemy największe wydarzenia motoryzacyjne w naszym kraju. Braliśmy udział między innymi w pokazach driftu na Dub it Tuning Festiwal Targi Kielce i Summer Cars Party Katowice, a także w amatorskich zawodach drifftingowych „To Drive MTN” na Torze Tuczępy. Duża aktywność na portalach społecznościowych pozwala nam wspierać lub organizować akcje charytatywne – opowiada Tomasz z MTN Kielce.

W piątek grupa MTN zorganizowała Spot Challenge MTN na parkingu pod kieleckim "Auchan". Łącznie około sto osób podjęło wyzwanie, wykonując 10 pompek. Podczas akcji zebrano 740 zł, które zostaną przekazane na leczenie Maciusia Cieślika.

Grupa MTN od siedmiu lat bierze czynny udział w akcjach charytatywnych. Na stałe w ich kalendarzu zapisały się takie, jak Mikołajki dla dzieci ze Szpitala Onkologii Dziecięcej oraz Mikołajki w Domu Dziecka. Jej członkowie organizują również coroczne zbiórki pieniężne na prezenty i wyposażenie świetlicy dla dzieci.

– Ostatnio mogliśmy także pomóc małej Hani Terleckiej z Kielc. Wsparliśmy również zbiórkę pieniężną na odbudowę spalonego mieszkania pani Renaty i dwójki jej dzieci. Po opublikowaniu i udostępnieniu przez nas zrzutki na remont jej domu w ciągu tygodnia udało się zebrać całą potrzebną sumę – dodaje Tomasz.

Członkowie grupy MTN wyrażają nadzieję, że każda ekipa motoryzacyjna będzie brała czynny udział w akcjach charytatywnych, gdyż każda złotówka jest na wagę złota.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/macius-cieslik?fbclid=IwAR1NBGsIhQEmVE5breL25qzdLxgvg125TN8I2bne4Y7KU2WflKOnZqEbrPA

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO