Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Ruszyła gra miejska „Dziennik odkrywcy – Galaktyka instytucji”

sobota, 08 sierpnia 2020 10:36 / Autor: Adrianna Linertowicz
Ruszyła gra miejska „Dziennik odkrywcy – Galaktyka instytucji”
Ruszyła gra miejska „Dziennik odkrywcy – Galaktyka instytucji”
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Gra miejska organizowana przez Instytut Dizajnu w Kielcach jest już w toku! Pierwsi uczestnicy wyruszyli w podróż po kieleckich instytucjach miejskich.

Zadanie uczestników polega na skompletowaniu naklejek na „Mapie Odkrywcy”. By je otrzymać, muszą odwiedzić liczne atrakcje w centrum Kielc i poznać najciekawsze zbiory. Zmierzą się także z różnymi zadaniami, które zostały przygotowane przez instytucje kulturalne.

–  W Biurze Wystaw Artystycznych musieliśmy odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących obecnej wystawy artystycznej. Zapytano nas między innymi o to, z jakiego drzewa pochodzi wiklina. Naszym zadaniem było też uplecenie wianka z gałązek – opowiada grupa uczestników gry miejskiej. –  W Muzeum Zabawy i Zabawek poproszono nas o odszukanie zabawek związanych z kosmosem – dodają.

Zabawę można zacząć w dowolnej instytucji, która bierze udział w grze. Mapy oraz instrukcje gry można znaleźć w następujących miejscach:

- Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach

- Geopark

- Muzeum Historii Kielc

- Muzeum Narodowe w Kielcach

- Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

- Instytut Dizajnu w Kielcach

- Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

Uczestnicy biorący udział w wydarzeniu mają zagwarantowane bezpłatne wejście na wystawy stałe w tych instytucjach. Pierwsze osoby, które skompletują wszystkie naklejki i dostarczą je do Instytutu Dizajnu otrzymają nagrody.

Wszyscy, którzy ukończą grę, będą mogli stanąć do zadania konkursowego w ID. Wyniki zostaną ogłoszone po zakończeniu gry miejskiej. Zwycięzcy zadania będą mieli gwarantowaną wejściówkę na następne warsztaty ceramiczne, które odbędą się 28 sierpnia.

Zabawa trwa do godziny 17. Nadal nie jest za późno, by dołączyć!

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO