Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Autem przez Silniczną! Miasto ogłasza zmiany w organizacji ruchu

czwartek, 16 września 2021 14:21 / Autor: Weronika Kępa
Autem przez Silniczną! Miasto ogłasza zmiany w organizacji ruchu
Autem przez Silniczną! Miasto ogłasza zmiany w organizacji ruchu
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Od 20 września osoby poruszające się autem przez centrum będą miały do dyspozycji nową trasę. Miasto zamierza bowiem otworzyć dla ruchu samochodowego ulicę Silniczną, od skrzyżowania z Pelca do Piotrkowskiej.

– Chodzi o niewielki fragment. Droga będzie jednokierunkowa z miejscami parkingowymi. Jednocześnie możliwy będzie powrót ulicą Piotrkowską do Pelca także jednokierunkowo. Takie rozwiązanie przede wszystkim odkorkuje nieco miasto w godzinach szczytu – mówi wiceprezydent Agata Wojda.

Na tym jednak nie koniec zmian. Kolejna dotyczy ulicy Paderewskiego. - Obecnie nie ma możliwości przejazdu na wysokości Sienkiewicza, oczywiście z wyłączeniem samochodów uprzywilejowanych i to wciąż będzie obowiązywać. Natomiast wprowadzamy dwie strefy buforowe dla pozostałych kierowców – informuje Wojda.

- Możliwość dojazdu do Paderewskiego od strony południowej i północnej będzie możliwa tylko do ulicy Panoramicznej i Wspólnej. Nie będzie można sobie podjechać samochodem do skrzyżowania z Sienkiewicza i zawrócić – dodaje.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO